Detroitu a Torontu sa venujú posledné Letné tábory pred začiatkom sezóny NHL. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Aaron Vincent Elkaim)

Letný tábor NHL: Osobné problémy

Mišo Hudák

Letné tábory sa skončili, niet viac sentimentu pre teplé dni plné prirodzeného slnka. Ostávajú už len dlhé mesiace klimatizovaných štadiónov a umelého osvetlenia. Pred tridsiatimi tímami stoja veľké spoločné výzvy.


Marko Daňo pritlačil a výkonmi sa dostal do prvého tímu v Columbuse. (photo: SITA/AP Photo/Mark Humphrey)

Čo prezradili o Slovákoch prípravné zápasy NHL?

Peter Vretenička

Predkrm v podobe prípravných zápasov NHL máme úspešne za sebou a otvárací zápas sezóny 2014/15 už netrpezlivo klope na dvere. Predtým než mu otvoríte svoje srdce je načase si zrekapitulovať, čo v uplynulých dňoch prezradili o niektorých Slovákoch prípravné zápasy.


Hrdinovi s číslom 43 patrí ľad v Košiciach a fotografie na TakUrčitee. (photo: SITA/Jozef Jarošík)

VSŽ vs Dukla Trenčín 1:0

Mišo Hudák

V deväťdesiatych rokoch, v počiatkoch slovenskej najvyššej súťaže, boli najdramatickejšími zápasmi série medzi Vežet a Duklou. Je radostnou správou, že po rokoch strádania sa Trenčín snaží pracovať na návrate medzi najlepšie tímy ligy. Bez silnej a zdravej konkurencie to jednoducho nejde.


Výraz Petra Bartoša nie je nepodobný výrazu hokejových fanúšikov v Košiciach. (photo: SITA/Jozef Jarošík)

VSŽ vs Lokomotíva Bučina Zvolen 3:1

Mišo Hudák

V súčasnej ekonomickej situácii športových klubov, keď množstvo hráčov má neformálny amatérsky štatút, by Vežet Košice mali prísť na ľad, pozdraviť sa a rozdať šesť až osem gólov zápas za zápasom. 


 (photo: )

Papierové predpoklady: Pelle Lindbergh: Behind The White Mask

Mišo Hudák

Pelle nedosiahol ešte ani dorastenecký vek a už si zaumienil, že v NHL bude chytať iba za Philadelphiu. Vo švédskych novinách videl znaky vtedajších družstiev a logo Flyers ho zaujalo natoľko, že si ho začal lepiť na svoju masku v domácom a neskôr aj reprezentačnom tíme.


Fanúšikov chodí na hokejový Slovan čoraz menej. (photo: SITA/Jozef Jakubčo )

Prečo Bratislavčania prestali chodiť na KHL?

Denis Bohumil Schvarcz

Stovky neobsadených sedadiel na Zimnom štadióne najlepšieho krasokorčuliara počas včerajšieho zápasu KHL Slovan Bratislava - Dinamo Minsk si už vyslúžili krátku konverzáciu medzi televíznymi komentátormi na Sport TV. Belasí tretíkrát v novom ročníku nemali plný dom, odkedy prišiel k tímu nový tréner, ešte ani raz nevypredali arénu (0 z 2 zápasov). Čo sa zrazu stalo? Prečo Bratislavčania prestali chodiť na KHL? 


Vlani vyhral Richardsovu, koľko trofejí vyčaruje úsmev na tvári Alexandra Ovečkina v novej sezóne NHL? (photo: SITA/AP Photo/John Locher)

Crosby, Ovečkin, Halák a Gáborík? Kto vyhrá individuálne ceny v novej NHL?

Štefan Cebro

Pretože máme radi špekulácie a nová sezóna NHL sa blíži. Rozhodli sme sa, že sa skúsime trochu pohrať s tým, kto vyhrá individuálne ceny pre najlepších hráčov ročníka. Tým, že sme neobjektívny web, s nami ani nemusíte súhlasiť.


Fanúšikom Slávie sa nepáči tréner Lubina.  (photo: Mišo Hudák)

Slavia vs Sparta 2:5, Reway bol drzý ako opica

Mišo Hudák

V nedeľňajšom derby korčuľovalo veľa potenciálnych hráčov reprezentácie Slovenskej republiky, Rasťo Staňa do hry nezasiahol.