V strede s loptou Johnny Football, nová hviezda Clevelandu Browns. (photo: SITA/AP Photo/Tony Dejak)

Čo sa stalo vo futbale, kým ste sledovali soccer

Matúš Priehoda

Spomienka na superbowlovú demolíciu Denveru Broncos šampiónmi zo Seattlu pomaly bledne, k čomu prispeli aj prvé prípravné zápasy pred novým ročníkom NFL. Je tak najvyšší čas obzrieť sa, čo sa odohralo od začiatku novej sezóny, ktorá odštartovala už v marci. A ak stále neviete, či zaujímavejší futbal je ten americký alebo ten náš, venujte od septembra nedeľné večery káblovým športovým staniciam alebo internetovým streamom. Uvidíte sami.


Tréner Seattle Seahawks Pete Carroll (ľ) a tréner Denver Broncos (p) s helmami svojich tímov a trofejou, o ktorú si zahrajú. (photo: SITA/AP Photo/Matt Slocum)

SuperBowl Week: Euríčko na veľký zápas

Denis Bohumil Schvarcz

Už o pár hodín sa slávnostnou hymnou začne zápas, počas ktorého klesne v USA nezamestnanosť na minimum. Viac, ako 100 miliónov tamojších obyvateľov si sadne k obrazovke a venuje svoj nedeľný večer finálovému zápasu NFL. Dovtedy si ešte stíhate na SuperBowl ešte aj zatipovať.


Už je takmer tu. SuperBowl XLVIII. (photo: SITA/AP Photo/ Evan Vucci)

SuperBowl Week: Tak teda kto z koho?

Vlado Kurek

Superbowl XLVIII je na dotyk blízko. O polnoci z nedele na pondelok nášho času sa začne v New Yorku veľké finále a najsledovanejší zápas na svete. Čo sa stane ak nezastaviteľný útok narazí do nepriepustnej obrany?


Knowshon Moreno sa bude predierať obranou Seahawks. (photo: SITA/AP Photo/Jack Dempsey)

SuperBowl Week: Silní žrebci Denveru

Denis Bohumil Schvarcz

Oranžoví vo finále budú žrebci z Denveru. Na ihrisku budete vedieť rozoznať ich tímové farby aj keby husto snežilo. Výkonmi by mali dominovať hráči, ktorých si krátko predstavíme na nasledujúcich riadkoch. 


Takto akrobaticky Richard Sherman prerušil prihrávku San Francisca, ktorou mohli postúpiť do SuperBowlu v poslednej minúte finále NFC. (photo: SITA/AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

SuperBowl Week: Superhawks

Matúš Priehoda

Keď sa píše o Seattle Seahawks, väčšinou sa píše o ich obrane. Stala sa postrachom súperov nielen svojou nezdolateľnosťou ale aj štýlom hry. Protivníkov mastia hlava-nehlava a vedomí si svojich kvalít, pridávajú ešte navrch slušnú dávku neslušných slovných provokácii a strkaníc. Aj za cenu pokút od vedenia ligy, tak vytvorili obranu, proti ktorej sa presadzuje len ťažko.


Keď v Denveri pršali konfetti po výhre v AFC finále nad New England Patriots, Peyton Manning už myslel na Superbowl. (photo: SITA/AP Photo/Charlie Riedel)

SuperBowl Week: Titáni vo finále

Vlado Kurek a Denis Bohumil Schvarcz

Nie, nebudeme písať o Tennessee Titans, napokon  bolo by to v tomto čase veľmi čudné. Bez ohľadu na názov, titánmi tejto sezóny sú Broncos a Seahawks.  Každý ich čakal vo finále ligy od prvého hracieho týždňa a napriek tomu, že to nebolo jednoduché, oni to dokázali. 


CenturyLink Field, domov 12-teho hráča. (photo: SITA/AP Photo/John Froschauer)

SuperBowl Week: Prečo Seahawks doma vyhrávajú

Matúš Priehoda

NFL máme radi. V nedeľu vyvrcholí finálovým zápasom v New Yorku, svet ho pozná ako SuperBowl. Dovtedy sa pokúsime približiť vám finalistov, zápas ako taký a vlastne všetko, čo by vás o ňom mohlo zaujímať. Začíname v Seattli. Seahawks reprezentúju vo finále NFC. 


Julian Edelman (New England Patriots, 11) takto vletel do endzóny Denveru v novembrovom zápase základnej časti. (photo: SITA/AP Photo/Elise Amendola)

Euríčko na NFL, Final Four z ríše snov

Denis Bohumil Schvarcz

Lepšie sa divízne kolo playoff NFL skončiť nemohlo. Do finále konferencií postúpili štyri najlepšie tímy, dvojice finále AFC a NFC sú najlepšie, aké si v aktuálnej sezóne mohol ktokoľvek predstaviť. No dobre, možno okrem fanúšikov 28 tímov, pre ktoré sa ročník už skončil. Denver - New England a Seattle - San Francisco sú zápasy, o ktorých sa bude hovoriť ešte dlho bez ohľadu na to, ako dnes v noci skončia.


New England Patriots a LeGarrette Blount súperom z Indy doslova utiekli až do finále konferencie AFC. (photo: SITA/AP Photo/Matt Slocum)

NFL: Zostali štyria najlepší

Vlado Kurek

Druhá porcia playoff zápasov je za nami. Unikátna príležitosť pozrieť si zápasy v sobotu v noci a pohodlne sa na druhý deň vyspať je v nenávratne, ale zážitky zo zápasov stále pretrvávajú. Poďme si pripomenúť, čo sa udialo cez víkend.


Peyton Manning nemá najlepšie skóre v playoff, proti Chargers to znova nebude ľahké. (photo: SITA/(AP Photo/Ed Andrieski)

Euríčko na NFL playoff, po americky

Denis Bohumil Schvarcz

Druhým kolom pokračuje playoff NFL. Štyri najlepšie tímy základnej časti si jeden víkend oddýchli a dnes a zajtra privítajú víťazov duelov, ktoré sa hrali takto pred týždňom. Načim položiť pravidelné euríčko do opatery priľahlej stávkovej kancelárie v nádeji bohatého zhodnotenia. Zápasov málo, rozhodol som sa dnes ísť na tipovanie takpovediac po americky.