Roman Kukumberg a spoluhráči sa v druhej sezóne KHL skôr trápia. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Slovanu v polovici KHL niet čo závidieť

Denis Bohumil Schvarcz

V Chanty-Mansijsku vykorčuľujú dnes hráči Slovana Bratislava na dvadsiaty siedmy zápas svojho druhého ročníka v KHL. Ukončia prvú polovicu základnej časti. Po nej sú v situácii, ktorú najlepšie vystihuje prívlastok nezávideniahodná.


Ako sa útočí, ukázala v Bratislava Astana. (photo: SITA/Ján Slovák)

Misia 10 stroskotala

Michal Gavroň

„Musíme získať desať bodov!“ bil sa do pŕs tréner Čada.  Preveriť ho mali štyri tímu z východu. Podobne ako mudrci od východu z kníh Nového zákona doniesli dary. Dary danajské- utrpenie, zrkadlo a kľúč.


HC Slovan na čele s Janusom (na kolenách) dnes prehre zabráni. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Ľadová predpoveď : Slovan dnes neprehrá!

Peter Vretenička

Ľadová predpoveď vám prinesie takpovediac zajtrajšie noviny o deň vopred. Samozrejme za predpokladu, že sa všetky tri hokejové zápasy skončia tak, ako ich vidím v tom plátku so zajtrajším dňom vydania.


Wayne Gretzky vlastní samozrejme aj tento rekord (photo: SITA/AP Photo/Mark Terrill)

50 gólov v 50 zápasoch? V histórii NHL zatiaľ len piati.

Števo Kolibár

Je niekto v NHL schopný nasúkať 50 gólov v prvých 50 zápasoch. Už sú to však viac ako dve dekády, čo sa exkluzívny spolok piatich šťastlivcov naposledy rozšíril. Máme šancu vidieť v tejto sezóne niečo podobné, navyše so Stamkosom v sadre?


Erik Černák (vľavo), jeden z najväčších talentov slovenského hokeja. (photo: SITA/Tomáš Somr)

Sedem hokejových talentov, ktoré ešte nepoznáte

Peter Vretenička

Na mnohých hokejových fórach sa často ozývajú kuvičie hlasy o tom, že slovenský hokej má z roka na rok menej talentov. V dnešnom článku sa zameriame na hráčov, ktorých juniorská reprezentácia ešte len čaká. Naše najväčšie talenty do budúcna totiž nájdeme v ročníkoch 1997 až 1999.


Bude to mať ťažké, náš tréner. (photo: SITA/Jozef Jakubčo )

Hokejový hlavolam: zostava, ktorá nebude v Soči len do počtu.

Denis Bohumil Schvarcz a Štefan Cebro

S blížiacou sa Olympiádou v Soči sa bude kryštalizovať zostava pre najsledovanejší šport ZOH - ľadový hokej. Nemecký pohár nám ukázal to, čo si nechce stále nikto priznať, teda okrem Jozefa Golonku. Slovenský hokej je v rozklade a cesta späť bude veľmi ťažká. Trénera Vůjtka čakajú možno najdôležitejšie mesiace v jeho bohatej kariére.


 (photo: Internet)

Do NHL sa derú synovia legiend

Tomáš Hudák

V drese s levom na hrudi boli ich mená zaklínadlom. Československý hokej by bez nich skrátka vyzeral inak. Teraz ožívajú opäť v najlepšej lige sveta. Kým syn Petra Šťastného Paul patrí už roky k oporám Colorada, táto sezóna môže byť prelomová pre ďalších nositeľov mien, ktoré mali v hokejovom ČSSR slušný cveng.


Klub bitkárov v NHL už nie je, čo býval. (photo: SITA/AP Photo/Paul Vernon)

Papierové predpoklady: The Instigator + The Code

Mišo Hudák

Rozvinuté téorie o defintívnej zmene charakteru hokeja v NHL sú rozpísané v knihách The Code: Unwritten Rules of Fighting and Retaliation in the NHL a The Instigator: How Gary Bettman Remade the NHL and Changed the Game Forever.


Brankár Zane Kalemba ohrozený Marekom Svatošom v zápase Extraligy Banská Bystrica - Košice. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Svatoš je ako slovenský hokej, postupne klesá dole

Štefan Cebro

Nadpis je asi prisilný, ale netreba si ani navrávať aké je všetko super, keď hrá Slovan Bratislava v KHL. Nikdy sa asi nestane, že by náš hokej klesol na úroveň Rakúska, Maďarska a podobných krajín, ale jeho sila tiež už nie je tam, kde bola na začiatku tisícročia. Malá reč čísiel. Pred desiatimi rokmi hralo v NHL rekordných 38 Slovákov, dnes ich je len dvanásť, o dve tretiny menej.