Jameis Winston, víťaz Heismana a pravdepodobná jednotka draftu NFL. (photo: SITA/AP Photo/Garry Jones)

NFL Draft: Prekliati Heismanovi víťazi?

Denis Bohumil Schvarcz

Vo štvrtok večer miestneho a zároveň v piatok nad ránom nášho času oznámi komisár NFL Roger Goodell meno hráča, ktorý sa stane jednotkou draftu NFL v roku 2015. 


Tréner Seattle Seahawks Pete Carroll (vľavo) a tréner New England Patriots Bill Belichick na predzápasovej besede. (photo: SITA/AP Photo/Matt Slocum)

SuperBowl XLIX

Denis Bohumil Schvarcz

Asi pol hodinu po tom, čo stredoeurópsky čas prekročí prah druhého februárového dňa a chvíľku po tom, čo Idina Menzel, originálny hlas snehovej kráľovnej z rozprávky Frozen, odspieva Star-spangled banner (inými slovami americkú hymnu) vykopnú v arizonskom Glendale prvú loptu zápasu o SuperBowl XLIX. Získa ho jeden z dvoch najlepších tímov sezóny, ale aj posledných rokov. Seattle Seahawks, alebo New England Patriots. 


Jermaine Kearse chytil prihrávku a ukončil sezónu Green Bay Packers. (photo: SITA/AP Photo/Jeff Chiu)

Včera som nechcel byť fanúšikom Green Bay Packers

Denis Bohumil Schvarcz

Ak ste fanúšikom Green Bay Packers, mali by ste zvážiť, či naozaj chcete čítať dnešný článok. Naozaj, premyslite si to. Možno bude pre vaše duševné zdravie, tak ťažko skúšané približne od polnoci z nedele na pondelok lepšie, ak ho vynecháte. Nenahnevám sa, mám pre vás úprimné pochopenie. Sám fandím New York Jets a aj keď nie tak kruto, aj oni relatívne nedávno prehrali zápas, keď boli tak blízko SuperBowlu. 


Kam Chancellor, obranca Seattle Seahawks, takto skóroval v zápase playoff proti Caroline. (photo: SITA/AP Photo/John Froschauer)

NFL Playoff preview: Finále konferencií SEA - GB, NE - IND

Denis Bohumil Schvarcz

Posledné tri zápasy zostávajú odohrať americkým futbalistom a za sezónou 2014 sa zatiahne v Arizone opona. Dnes spoznáme zostavu pre SuperBowl XLIX, šancu majú štyri najlepšie tímy. Tri očakávané, jedno príliš nečakané.


V decembri roku 1967 sa na Lambeau Field odohral

NFL Playoff Preview: GB - DAL, DEN - IND

Denis Bohumil Schvarcz

Bolo ich dvanásť, je ich len poltucet. Tých, ktorí majú stále šancu snívať o tom, že skraja februára zdvihnú nad hlavy slávnu Lombardiho trofej pre víťaza NFL.


Gronkowski v endzóne. V nej je nezastaviteľný. (photo: SITA/AP Photo/Bill Kostroun)

NFL Playoff Preview: NE - BAL, SEA - CAR

Denis Bohumil Schvarcz

Osem najlepších klubov NFL je stále v hre, počet sa zúži na polovicu niekedy v pondelok nad ránom. Dnes nastúpia nasadené jednotky oboch konferencií, práve týmto zápasoch sa v nasledujúcich riadkoch načim venovať.


 (photo: )

NFL Playoff preview: IND:CIN, DAL:DET

Vlado Kurek a Denis Bohumil Schvarcz

O prehre tímu Arizona Cardinals na ihrisku Carolina Panthers, a o prvej výhre Baltimore Ravens proti Pittsburgh Steelers vo vyraďovačkách ste si mohli prečítať včera. Dokonca ak ste tipovali podľa Bohumila, mohli ste mať pri sledovaní zápasov dvojnásobnú radosť. Wild Card víkend dnes pokračuje dvoma zaujímavými zápasmi.


Majiteľ klubu spolu s hráčmi dvíhajú nad hlavy Lombardiho trofej po februárovom triumfe nad Broncos. (photo: SITA/AP Photo/Elaine Thompson)

NFL: Playoff predikcie

Denis Bohumil Schvarcz a Vlado Kurek

Americký futbal vstupuje do playoff a to je pre všetkých fanúšikov obrovský sviatok. Zároveň je to skvelá príležitosť aj pre nováčikov takpovediac pričuchnúť k futbalu, pretože o intenzívne zápasy a veľké výkony nebude núdza.