Akčná scéna zo skutočného derby. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Derby, ktoré sa nehralo

Richard Hanzlik

To, že sa aj po druhýkrát v sezóne presunulo derby Spartak vs. Slovan som písal v Trénerovinách. Ale mne tak trocha reportáž zo zápasu chýbala a stále chýba. Zahrám sa preto na Silviu Šuvadovú kríženú s Jožom Kubánim a opíšem zápas, ktorý sa nikdy neodohral.


Saido Berahino (vľavo), najväčšia dnešná hviezda WBA. (photo: SITA/AP Photo/Nick Potts, PA Wire)

EPL: Berahino vs Manchester United

Stewo Biroš

18.október 2008, vysmiata sobota, v Divadle Snov kopú pruhovaní z West Bromwich Albion, na lavičke ešte s našim Marekom Čechom. Na tráve kraľujú 23-ročný Rooney i sedmičkový Cristiano eR a ty v 8.rade na 127.sedačke severnej tribúny znova raz dýchaš to, čo sa vo futbale dá iba na ostrovoch Williama Dobyvateľa.


Aj v Žiline futbalisti cez víkend skrížili kopačky v bojoch o ligové body. (photo: SITA/Milo Fabian)

Pondelkové tréneroviny - Pentakolo

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie. 


Hlavičkujúce čudo uprosted v drese Stoke je Crouch. Peter Crouch. (photo: SITA/AP Photo/PA, Martin Rickett)

EPL: "My sme Stoke, ale nám to nevadí"

Stewo Biroš

Hrnčiarstvo, uhlie a oceľ - tri hlavné atribúty 250-tisícového Stoke-on-Trent v Staffordshire. Začíname na Britannia Stadium, priatelia.


Edin Džeko v januári vyškolili Tottenham. Zopakujú výhru aj dnes? (photo: SITA/AP Photo/Matt Dunham)

EPL: Druhé miesto sa v modrom Manchestri nepestuje

Stewo Biroš

Keď idú dvaja na koni, jeden musí sedieť vzadu, riekol svojho času William Shakespeare. Futbalové dostihy najlepšej ligy sveta po reprezentačnej prestávke majú čochvíľu a znova ukázať kto je kto.


Druhý najepší strelec turnaja, Cejo, pri jednom zo svojich gólov, ale o to vôbec nešlo. (photo: Dominik Katona/Šport spája)

Čo šport spojil, nech nikto nerozdeľuje!

Martin Petro

Na úvod dva fakty. Ľudia sú pestrofarební a futbal je šport, ktorému je to úplne jedno. Vlastne športu celkovo je to úplne jedno. A úplne jedno by to malo byť za každých okolností, nielen pri športe. Túto myšlienku šíril jeden parádny turnaj na Mladej Garde, ktorého sa opäť zúčastnil aj výber redakcie Takurčitee – pisálkovia, porcelánoví teoretici, mudrlanti od stola, ktorí si opäť raz overili, že osobné súboje na ihrisku sú minimálne rovnako tvrdé ako tie v diskusiách pod našimi článkami.


Reprezentácia U21, ktorá sa v Taliansku nepoddala ani nepriaznivým okolnostiam a do konca bola v hre o postup na ME. (photo: SITA/Martin Havran)

Hanba Italia

Štefan Cebro

Talianski futbalisti túžia po úspechu. Síce na posledných majstrovstvách Európy ukázali, že stále vedia, keď prehrali až vo finále, na posledných dvoch majstrovstvách sveta však nepostúpili ani zo skupiny. Pred štyrmi rokmi dokonca po prehre so Slovenskom.


Thomas Mueller a germanboys sa nechali vychýliť od osi úspechov Poliakmi, vyvŕšia sa dnes na Íroch? (photo: SITA/AP Photo/Alik Keplicz)

Nemecko - Írsko

Stewo Biroš

Štadión Gelsenkirchen, po nemeckom krachu pred pár dňami v Poľsku /2:0/ by tu dnes mali futbalovo slušne nakúpiť práve zelení ostrovania.


Adam Zreľák. (photo: SITA/Martin Havran)

Klopanie na nebeskú bránu

Vlado Kurek

Slovenský výber do 21 rokov nám už dlhšie robí radosť. V snáď najprísnejšej kvalifikácii vôbec, kde na záverečný turnaj postupuje iba sedem tímov z celej Európy sa podarilo výberu Ivana Galáda druhýkrát po sebe prežiť ťažkú skupinu a  postúpiť do playoff o finálovú účasť.