(photo: Martin Cejo Bosák)

Naj brankár MS: Casillasa ste do semifinále nepustili!

Denis Bohumil Schvarcz

Ani štyri duely štvrťfinále súťaže, v ktorej čitatelia TakUrčitee vyberajú spomedzi 33 najlepších brankárov finálových turnajov majstrovstiev sveta v najrozšírenejšom športe, sa nezaobišli bez dramatického súboja do poslednej možnej chvíle. Takzvaná "ľavá čast" pavúka obsiahla dve takpovediac predĺženia. Z jedného z nich odišiel s charakteristickým smutným pohľadom Iker Casillas.


 (photo: Martin Cejo Bosák)

Súťaž o Brazucu: Sedemnásť najlepších brankárov MS

Denis Bohumil Schvarcz

Prvé kolo súťaže o Najlepšieho brankára sveta poznačil nepríjemný incident. Pri zostavovaní pavúka sa nám (dobre, mne) podarilo stratiť jednu brankársku legendu v sieti buniek v excelovskom súbore. Dino Zoff, prepáč. Ako sme so situáciou naložili a ako vyzerá dnešné druhé kolo? Čítajte, hlasujte, vyhrávajte! 


Nemanja Vidic, akrobat. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

LM: Bayern porazí len krvavá drina

Stewo Biroš

Optimista je človek, ktorý zodrúc svoje topánky na padrť povie, že sa konečne postavil na vlastné nohy. Jediná dnešná šanca Devils v Allianz Arene sa volá „drina na kref“ …


Pretlačí Luiz a The Blues v odvete Paríž S-G? (photo: SITA/AP Photo/Christophe Ena)

LM: Chelsea MUSÍ vyhrať

Stewo Biroš

Parížsky výsledok 3:1 z prvého zápasu je pre PSG sľubný, no na juhozápade Londýna nemusí znamenať až tak veľa…


Takto sa hrá o slovenský titul! Mamadou Bagayoko a Moses Daddy Simon v džentlmenskom súboji (v porovnaní s kauzom Szarka - Kóňa). (photo: SITA/Tomáš Somr)

Utorkové tréneroviny: Ákosa do hory volá,...

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v utorok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov.


 (photo: Martin Cejo Bosák)

Súťaž o Brazucu: Najlepší brankár Majstrovstiev sveta vo futbale

Denis Bohumil Schvarcz

Už len pár mesiacov, čiže dva nás delia od ďalšieho Mundialu. Majstrovstvá sveta vo futbale sa blížia, veríme, že sa neviete dočkať podobne, ako my v redakcii. Aby sme si čakanie skrátili o týždeň príjemnou aktivitou pripravili sme pre vás tématickú súťaž. Poďme spolu vyhodnotiť Najlepšieho brankára Majstrovstiev sveta vo futbale. Áno, pavúk je späť na TakUrčitee.


Zareže Suarez dnes v Londýne West Ham? Liverpool to potrebuje. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: Liverpool dnes musí...

Stewo Biroš

S mužmi sa nedá žiť, no bez nich veľa polôh jednoducho nefunguje, vraví Pamela. Mať jej telefónne číslo, zvem ju rovno do Goodison Parku...


Benteke bude chýbat Aston Ville a fanúšikom na celom svete. (photo: SITA/AP Photo/Joe Giddens/PA)

EPL: Zákon brutálnej sily

Stewo Biroš

Doba dneška prináša vo všeobecnosti dosť optimistické vyhliadky pre pesimizmus a práve futbal je jedným zo spôsobov, ako ich zahnať. Pre mňa druhým najlepším vôbec. Že 33.kolo Premier League, amigos!


Aj Radoslav Augustín z FC Nitra a Tomáš Marček zo Spartak Myjava skrížili kopačky vo víkendovom kole Corgoňligy. (photo: SITA/Martin Havran)

Utorkové tréneroviny: Už aj Žilina?

Richard Hanzlik

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v utorok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné je aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie.