Budú sa na MS tešiť domáci Fred s Neymarom? (photo: SITAAP Photo/Victor R. Caivano)

MS 2014: Skupiny, šance na postup a hviezdy.

Martin Petro

Kobyla vrhla. Žriebä MS2014 uzrelo svetlo a je na svete. Osudie sa zachovalo ako sám život. Bolo milosrdné k jedným, kruté k druhým. Roztáčať ho pomáhali slávne mená. Za šarmantných asistentov sa prezliekli legendy z krajín doterajších majstrov sveta. Pravý Ronaldo bohužiaľ opäť nemal čas. V tom čase mu akurát došiel fullhouse na big blind a v banku boli Nadalove zlaté hodinky na pokrovom turnaji.


Osemfinále. (photo: Martin Cejo Bosák)

Najlepší reprezentant Slovenska: Druhé kolo

Denis Bohumil Schvarcz

Úvodné kolo súťaže, v ktorej môžete vy, čitatelia TakUrčitee hlasovaním určiť najlepšieho reprezentanta Slovenska vo futbale za 20 rokov novodobej histórie, prebehlo bez veľkých prekvapení. Teda okrem toho, koľko hlasujúcich sa zapojilo vyplnením formulára. Len dvaja hráči nepotvrdili svoje nasadenie - Ján Kozák ml. nestačil na rýchlosť, s akou pribúdali hlasy Miroslavovi Stochovi a cez Stana Vargu sa do osemfinále nedostal Tibor Jančula.


 (photo: Martin Cejo Bosák)

Hľadáme najlepšieho reprezentanta Slovenska za 20 rokov.

Denis Bohumil Schvarcz

O necelé dva mesiace sa zavŕši dvadsať rokov národného mužstva v novej ére samostatnosti. Dovtedy už Kozákov výber žiadny dôležitý zápas neodohrá, môžme sa teda obzrieť za dvoma dekádami tímu, ktorému sme striedavo tuho držali prsty a nevedeli prísť na meno. Pripravili sme pre vás súťaž: Určime spomedzi toho množstva hráčov, ktorí mali tú česť, že boli pozvaní obliecť si reprezentačný dres, toho najlepšieho. 


Bozk na pohár za víťazstvo v Českej lige v drese Sparty v 2007. Jedna z najkrajších momentiek v kariére Karola Kisela.  (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Kiselovo kariérne Zbohom

Števo Kolibár

Pondelkový večer patril v pražskom Edene Karolovi Kiselovi. Odchovanec košickej Lokomotívy síce nezavesil kopačky priamo na klinec, ale ich vrhnutie do hľadiska znamenalo to isté. Že má Kájo v Čechách status SuperStar spečatil svojou ďakovačkou aj Leoš Mareš a skrátka nezostaneme ani my.


Som Luis Suarez a mám formu. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: Pocit Suarez

Stewo Biroš

Poznáte ten pocit, keď predčíte úplne všetkých, dokonca i svoju vynikajúcu povesť? Nová príručka psychológie ho definuje ako pocit Suarez…


Brankár Jimmy Nielsen bol oporou Kansas City v zápase proti Salt Lake v júli, Sporting sa na neho spolieha aj v sobotu. (photo: SITA/AP Photo/Rick Bowmer)

Sviatok futbalu v USA, tak ako sa patrí

Ľubo Tuchscher

Amerika v sobotu večer spozná meno svojho najlepšieho futbalového tímu. MLS sme sa venovali pred dvomi mesiacmi v rámci seriálu o ligách účastníkov Majstrovstiev sveta 2014. Práve teraz prišiel deň D. Ale nečakajte takú parádu, ako má Super Bowl. 


Cafu a Messi skúmajú loptu pre budúcoročný Mundial. (photo: SITA/AP Photo/Victor R. Caivano)

Vysnívaný Mundial

Martin Petro

Dnes sa bude konať jeden dlhoočakávaný žreb. Nie, nebude to Mázikovej bločková lotéria. Losujú sa základné skupiny MS 2014, mundialu, ktorý sa odohrá pod rozpaženým Ježišom už o pol roka.


Nelson Mandela a Francios Pienaar v roku 1995. (photo: SITA/AP Photo/Ross Setford)

Nelson Mandela, prezident, ktorý rozumel športu

Denis Bohumil Schvarcz

Zomrel Nelson Mandela. Dnes sa o jeho živote bude písať na celom svete, vo všetkých rubrikách, vo väčšine médií. Tak to má byť, bývalý juhoafrický prezident bol jednou z najväčších globálnych osobností. Dovoľte teda krátko zaspomínať aj nás.


Marketingové úsmevy, marketingová lopta. (photo: SITA/AP Photo/Victor R. Caivano)

Lopty pre MS sú čím ďalej, tým škaredšie

Denis Bohumil Schvarcz

Športový marketing, ako vyšitý. Dva dni pred žrebovaním základných skupín MS 2014 v Brazílii predstavili oficiálnu loptu, s ktorou sa budú hrať všetky zápasy turnaja na budúci rok. Nablýskaný event, fotoreportéri, kamery, futbalové osobnosti, príspevok vo väčšine športových spravodajských súhrnov dňa. 


Aj hráči FK Dukla Banská Bystrica sa už tešia, že jesenná časť Corgoňligy sa skončila. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Pondelkové tréneroviny: 1/2 koniec.

Richard Hanzlik

Tak a máme za sebou 19 zápasov, teda prvú polovicu ligy. Na obidvoch koncoch tabuľky nie je nič prekvapivé. Jesenným majstrom sa stal Slovan, jesenným druholigistom zase Dunajská Streda. Na jar sa o titul pokúsi zabojovať Trenčín, Ružomberok a Senica.