Ako keby Richard Sherman hovoril: Začíname! (photo: SITA/AP Photo/Scott Eklund)

Euríčko na NFL: Week 1, začíname!

Denis Bohumil Schvarcz

Euríčko je späť! V minulej sezóne ste verím spolu so mnou vyhodili von oknom  investovali do pokušenia na unikátny stávkarský úspech sedemnásť Eur v základnej časti NFL a štyri v playoff. Nemyslím, že som vám radil úplne zle. 133 - 91 - 1 znamená takmer 60% úspešnosť. V novej sezóne, ktorej sa ako vy neviem dočkať, to bude ešte lepšie. Cítim to v kostiach. 


Seattle prebehol v otváracom zápase cez Green Bay a ukázal, že môže NFC a celej lige dominovať znova. (photo: SITA/AP Photo/Scott Eklund)

NFL Preview, časť II: Potvrdí NFC dominanciu?

Vlado Kurek

Čo sa udialo počas prestávky sme už písali, teraz si dokončime pohľad na aktuálne rozpoloženie síl v jednotlivých konferenciách. Začali sme AFC, pokračujeme konferenciou úradujúcich šampiónov zo Seattlu.


Počúvajte, pozor na blitz! (photo: SITA/AP Photo/Colin E. Braley)

NFL Slovník II: Od Blitzu po Touchdown

Vlado Kurek

Americký futbal je najmä o komunikácii. Hráči si musia navzájom rozumieť, priam si vidieť do hlavy, aby vedeli čo presne treba hrať. Všetkým čitateľom, ktorí práve objavujú kúzlo tejto hry prinášame základný slovník pojmov, aby sme si spolu počas sezóny lepšie rozumeli. V prvej časti sme si vysvetlili najznámejšie hráčske pozície, v druhej sa pozrieme na ďalšie termíny.


Dokáže Tom Brady dokormidlovať New England Patriots do finále konferencie a tam zvíťaziť? (photo: SITA/AP Photo/Charlie Riedel)

AFC: Broncos, Patriots, alebo niekto, o kom dnes netušíme?

Denis Bohumil Schvarcz

Nová sezóna, starí podozriví. Aspoň prvý pohľad na predsezónne očakávania v konferencii AFC hovorí, že ani priaznivci parity v NFL nečakajú v nadchádzajúcej sezóne ktovieaké striedanie stráží. Denver Broncos majú Peytona Manninga, New England Patriots Toma Bradyho za centrom pri rozohrávke každého útoku, všeobecne sa očakáva repríza vlaňajšieho finále konferencie.


Receiver chytá prihrávku od quarterbacka. (photo: SITA/AP Photo/Bill Haber)

Slovník NFL I.: Pozície, ktoré sa vám zídu

Vlado Kurek

Superbowl XLVIII. Hneď po  prvom snape safety za dva body. Quarterback neustále obťažovaný už v pockete, nedokázal využiť svojich wide reciverov, ani si účinne pomôcť behovou hrou. Secondary Hawks ovládla zápas. Výsledkom boli štyri turnovery a debakel 43:8. Našli ste v tomto krátkom zápise pár slovíčok, ktorým nerozumiete? Presne pre vás je určený nasledujúci článok.


V strede s loptou Johnny Football, nová hviezda Clevelandu Browns. (photo: SITA/AP Photo/Tony Dejak)

Čo sa stalo vo futbale, kým ste sledovali soccer

Matúš Priehoda

Spomienka na superbowlovú demolíciu Denveru Broncos šampiónmi zo Seattlu pomaly bledne, k čomu prispeli aj prvé prípravné zápasy pred novým ročníkom NFL. Je tak najvyšší čas obzrieť sa, čo sa odohralo od začiatku novej sezóny, ktorá odštartovala už v marci. A ak stále neviete, či zaujímavejší futbal je ten americký alebo ten náš, venujte od septembra nedeľné večery káblovým športovým staniciam alebo internetovým streamom. Uvidíte sami.


Tréner Seattle Seahawks Pete Carroll (ľ) a tréner Denver Broncos (p) s helmami svojich tímov a trofejou, o ktorú si zahrajú. (photo: SITA/AP Photo/Matt Slocum)

SuperBowl Week: Euríčko na veľký zápas

Denis Bohumil Schvarcz

Už o pár hodín sa slávnostnou hymnou začne zápas, počas ktorého klesne v USA nezamestnanosť na minimum. Viac, ako 100 miliónov tamojších obyvateľov si sadne k obrazovke a venuje svoj nedeľný večer finálovému zápasu NFL. Dovtedy si ešte stíhate na SuperBowl ešte aj zatipovať.


Už je takmer tu. SuperBowl XLVIII. (photo: SITA/AP Photo/ Evan Vucci)

SuperBowl Week: Tak teda kto z koho?

Vlado Kurek

Superbowl XLVIII je na dotyk blízko. O polnoci z nedele na pondelok nášho času sa začne v New Yorku veľké finále a najsledovanejší zápas na svete. Čo sa stane ak nezastaviteľný útok narazí do nepriepustnej obrany?


Knowshon Moreno sa bude predierať obranou Seahawks. (photo: SITA/AP Photo/Jack Dempsey)

SuperBowl Week: Silní žrebci Denveru

Denis Bohumil Schvarcz

Oranžoví vo finále budú žrebci z Denveru. Na ihrisku budete vedieť rozoznať ich tímové farby aj keby husto snežilo. Výkonmi by mali dominovať hráči, ktorých si krátko predstavíme na nasledujúcich riadkoch. 


Takto akrobaticky Richard Sherman prerušil prihrávku San Francisca, ktorou mohli postúpiť do SuperBowlu v poslednej minúte finále NFC. (photo: SITA/AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

SuperBowl Week: Superhawks

Matúš Priehoda

Keď sa píše o Seattle Seahawks, väčšinou sa píše o ich obrane. Stala sa postrachom súperov nielen svojou nezdolateľnosťou ale aj štýlom hry. Protivníkov mastia hlava-nehlava a vedomí si svojich kvalít, pridávajú ešte navrch slušnú dávku neslušných slovných provokácii a strkaníc. Aj za cenu pokút od vedenia ligy, tak vytvorili obranu, proti ktorej sa presadzuje len ťažko.