Quarterback Indianapolis Colts Andrew Luck mal viac, než len šťastie pri obrate v prvom kole playoff proti Kansas City. Takto položil touchdown v poslednej štvrtine. (photo: SITA/AP Photo/Michael Conroy)

Divoký víkend NFL

Vlado Kurek

Dve najlepšie mužstvá v konferencii majú v prvom kole playoff NFL voľno. Zvyšné štyri hrajú medzi sebou takzvané wild card zápasy, o možnosť dostať sa do druhého kola a vyzvať čakajúcich šampiónov. Ak treba brať niekoho z víkendového kola divokých kariet veľmi vážne, sú to San Francisco 49ers s ich skvelým rozohrávačom. 


Green Bay Packers quarterback Aaron Rodgers (12)a receiver Randall Cobb (18) získali v divokom zápase na poslednú chvíľu divokú kartu a v nedeľu hrajú doma proti San Franciscu. (photo: SITA/AP Photo/Charles Rex Arbogast)

Euríčko na Playoff NFL, víkend divokých kariet

Denis Bohumil Schvarcz

Základná časť NFL sa v nedeľu skončila, hráči dvadsiatich tímov močia unavené nohy v Karibiku a spytujú svedomie, čo mohli urobiť v sezóne lepšie. Playoff o SuperBowl chcú hrať všetci. Tréneri Houstonu, Washingtonu, Detroitu, Clevelandu, Tampy Bay a Minnesotte močia nohy doma v lavóre, sú bez práce a aj keď si polepšili odstupným, od hanby radšej nikam nechodia. Dnes sa začína playoff. 


Dobehne Brad Smith a s ním Philadelphia Eagles do playoff? Dnes musia v priamom súboji poraziť Dallas. (photo: SITA/AP Photo/Andy King)

Euríčko na NFL, Week 17

Denis Bohumil Schvarcz

Dnes je skvelý a smutný deň zároveň. Končí sa základná časť NFL, najbližšie si všetkých 32 tímov zahrá v septembri. Pre dvanásť vyvolených začína playoff o týždeň, o niektoré miesta sa bude hrať aj večer a v noci. 


Tony Romo, quarterback Dallas Cowboys potreboval v pondelok epidurálku. (photo: SITA/AP Photo/Tony Gutierrez)

NFL Power Ranking: Playoff o týždeň skôr

Vlado Kurek

Základná časť ligy amerického futbalu vstupuje do posledného kola. Stále je niekoľko premenných neznámych a neistých, takže pôjde o naozaj turbulentný víkend. Naši favoriti Broncos a Seahawks nie sú ešte presne tam, kde chceli byť – na domácom ihrisku počas celého playoff, naopak Steelers, Dolphins, Eagles a Cardinals majú ešte stále akú-takú šancu sa do turnaja dostať.


Obrana Baltimore v pondelok v noci ubránila Detroit a posilnila šance Ravens na playoff. (photo: SITA/AP Photo/Paul Sancya)

Euríčko na NFL, Week 16

Denis Bohumil Schvarcz

Predposledný hrací týždeň základnej časti NFL je zároveň posledným, kedy Ježiško stíha vylepšiť svoj rozpočet na utorok. Nespoliehal by som sa na to, no za tradičné euríčko stoji za to, pokúsiť osud. Pred koncom roka sa Power ranking znova zmestí aj do úvodu nedeľného tipovacieho článku - ako malá pomôcka bezprostredne pred uzatvorením stávkovej príležitosti. Nech sa páči: 1. Seattle, 2. San Fran, 3. Carolina, 4. Denver, 5. New Orleans, 6. Kansas City, 7. New England, 8. Baltimore, 9. Arizona, 10. Miami.


Ako malí chlapci sa v snehu hrali hráči Philadelphie a Oaklandu pred týždňom. (photo: SITA/AP Photo/Matt Rourke)

Euríčko na NFL, Week 15

Denis Bohumil Schvarcz

Na úvod ospravedlnenie: vynechali sme Power Ranking. Mea culpa, dnes dobehnem zameškané skrátenou verziou. Poradie desiatich najsilnejších by mohlo vyzerať približne takto: Seattle, Denver, New Orleans, New England, San Fran, Carolina, Kansas City, Philadelphia, Baltimore, Cincinnati. Zaujímavé je, že najsilnejší štyria sa z rôznych dôvodov priblížili k zvyšku štartového poľa. Každý z iných dôvodov, o to zaujímavejšia bude posledná štvrtina základnej časti a najmä playoff.


Rams by mohli cez súpera večer preskočiť. Už len kvôli peknému kurzu. (photo: SITA/AP Photo/Tom Gannam)

Euríčko na NFL, Week 14

Denis Bohumil Schvarcz

Štrnásty pokus uhádnuť na jednom tipovacom lístku všetky zápasy ligy amerického futbalu značí, že základná časť NFL sa ako obyčajne prirýchlo blíži do finále. Playoff sa blíži, váha na každom zápase primerane rastie. Naposledy sa celkom darilo, ak by sa nádielka zápasov, ktoré sa hrajú v nedeľu večer a v noci podarila bez chyby, oneskoreného Mikuláša by moje konto privítalo s úprimnou radosťou.


Pete Caroll, tréner Seattle Seahawks sa teší ako malý chlapec po výhre nad New Orleans Saints. (photo: SITA/AP Photo/Scott Eklund)

NFL Power Ranking: Štvordownový drive

Vlado Kurek

Keď už ide naozaj do tuhého, mužstvá prestanú odkopávať loptu a hrajú aj štvrtý down, potrebný na posun lopty smerom k endzóne súpera. Pretože vedia, že ak neskórujú, sú mimo.  Sezóna má pred sebou posledné štyri zápasy a už nie je čas a priestor na prehry.


Maurice Jones-Drew, utečie s loptou obrancom Clevelandu tak, ako utiekol tým z Tennesee? (photo: SITA/AP Photo/Mark Zaleski)

Euríčko na NFL, Week 13

Denis Bohumil Schvarcz

Ach jaj. Znova som si myslel, že som na to už prišiel a znova nič. Tipovanie NFL, myslím. Jedno prekvapenie som pred týždňom poradil správne, Kansas City prehrali doma so San Diegom za takmer trojnásobok vkladu. Inak zhola nič, štyri uhádnuté a osem zlých tipov. 


Keď hrá Alabama s Auburnom, celý štát spozornie. (photo: SITA/AP Photo/Dave Martin)

Zápas dňa, o ktorom nikto netuší

Denis Bohumil Schvarcz

Keď dnes o 21:30 vykopnú loptu pred 87 451 divákmi na zaplnenom Jordan-Hare Stadium na pôde univerzity Auburn v americkej Alabame, v tradičnom južanskom štáte sa na tri hodiny zastaví život. Klesne kriminalita, operovať sa budú len život ohrozujúce prípady. Začne sa Iron Bowl, každoročný ľúty boj dvoch futbalovo najväčších univerzít v najfutbalovejšom štáte Ameriky.