Andrew Luck, dobrý quarterback Indianapolis Colts. (photo: SITA/AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Euríčko na NFL, Week 5

Denis Bohumil Schvarcz

Druhý týždeň po sebe som sa motal okolo nemilej méty úspešnosti .500 (alebo 50%) pri tipovaní zápasov NFL. Mrzuté, najmä ak moje euríčko môže zarobiť len, ak uhádnem úplne všetky zápasy kola.


NFL stavia občas veci na hlavu. Pózujú Matthew Stafford a Julius Peppers, v minuloročnom zápase Lions a Bears. Odveta je dnes večer. (photo: SITA/AP Photo/Rick Osentoski)

Euríčko na NFL, Week 4

Denis Bohumil Schvarcz

Minulá nedeľa bola hracím dňom, keď bolo treba byť pri tipovaní NFL odvážny. Čiže sa pýtal presný opak toho, čo som predviedol ja. Pol na pol nie je bilancia, na ktorú by som bol hrdý - treba uhádnuť všetko, alebo nič. Viem lepšie. Frčku do nosa rozchodím verím už dnešnými tipmi. 


New York Giants sú dole. Sklopené hlavy, pohľady ako quarterback Eli Manning v nedeľu v Caroline. (photo: SITA/AP Photo/Mike McCarn)

NFL Power ranking: Zaujímavejšie na zlom konci

Denis Bohumil Schvarcz

Tretí hrací víkend v americkej NFL priniesol veľa prekvapivých výsledkov. Ešte prekvapujúcejšie je, že tie sa až tak nepodpísali pod premiešanie poradím na čele nášho rankingu najlepších tímov ligy amerického futbalu. Skôr poslali ešte hlbšie slávne tímy, od ktorých sa pred sezónou očakávalo playoff. 


Big Ben (v čiernom), už musí jeden zápas vyhrať aj sám. (photo: SITA/AP Photo/Don Wright)

Euríčko na NFL, Week 3

Denis Bohumil Schvarcz

Ďalšia nedeľa, ďalší stávkový tiket na NFL. Prvý, ktorý som spísal, skončil 8:5. Druhý, pred týždňom, 10:4. Sledujete trend? Snáď ho tretí tipovací týždeň potvrdí. Poďme na to. Zápasy sa hrajú dnes, respektíve v noci na pondelok. Podľa mňa sa skončia takto: 


Fanúšikovia Seahawks majú veľa dôvodov na poriadny krik. (photo: SITA/AP Photo/Elaine Thompson)

NFL Power ranking: Pôsobiví Seahawks

Vlado Kurek

Power ranking budeme zostavovať každý týždeň po skončení kola. Výnimku je prvý rebríček, kde sme sa nechceli nechať uniesť nepodstatnými prípravákmi a počkali si na dve sady zápasov. Nech máme z čoho variť subjektívny guláš.


Seattle vs. San Francisco bude boj o každú šišku. (photo: SITA/AP Photo/Ben Margot)

Euríčko na NFL, Week 2

Denis Bohumil Schvarcz

Pred týždňom som sa v úvodnom kole nového ročníka NFL zahrieval, ako niektoré ofenzívy klubov amerického futbalu v mojej obľúbenej lige. Osem uhádnutých a päť nesprávnych tipov, myslím, že to bude už len lepšie.


NFL sa začne až dnes, aj keď Peyton Manning už vo štvrtok vyrovnal rekord siedmimi touchdownovými prihrávkami v otváracom zápase ročníka proti Baltimore. (photo: SITA/AP Photo/Jack Dempsey)

Euríčko na NFL, Week 1.

Denis Bohumil Schvarcz

Netipujem veľa, často, ani za veľké sumy. Aspoň veľa neprehrám. Posledných niekoľko rokov mi stačí nedeľu čo nedeľu tipnúť si za jedno Euro všetky zápasy amerického futbalu. Od septembra do konca roka potom okrem toho, že držím prsty NY Jets čakám, v ktorom týždni všetky uhádnem. Lebo ja ich raz všetky uhádnem. Na jednom lístku. Blízko som bol niekoľko krát, v ročníku, ktorého prvá hracia nedeľa je dnešná, to určite vyjde!


Rozohrávač Green Bay Packers Aaron Rodgers (v bielom), skladá ho Usi Umenyora z NY Giants (v modrom). Keď už článok písali fanúšikovia oboch klubov. (photo: SITA/AP Photo/Julio Cortez)

Pred sezónou NFL 2013: Konferencia NFC

Vlado Kurek a Matúš Priehoda

Naše preview NFL sezóny 2013 pokračuje bližším pohľadom na National Footbal Conference, teda na NFC. Je to konferencia, ktorá v posledných šiestich rokoch priniesla štyroch víťazov ligy (dvakrát Giants, raz Packers a Saints) a ktorá je srdcovkou autorov tohto článku. Môže byť teda tento text objektívny? Tak určiteee!


Šéfovia z Kansas City by sa mohli radovať častejšie v novej sezóne NFL, ktorá sa začne chvalabohu čo nevidieť. (photo: SITA/AP Photo/Don Wright)

Pred sezónou NFL 2013: Konferencia AFC

Denis Bohumil Schvarcz

Pozrime sa pár dní pred prvým výkopom čo môžme očakávať počas každonedeľného ponocovania pri prenosoch z Ameriky. Aké veci sa budú diať v American Football Conference?


Slávny čechizmus praví, že kto draftuje running backa Vikings Adriana Petersona, neprohloupí. (photo: SITA/AP Photo/Patric Schneider)

TakUrčitee NFL Fantasy league

Denis Bohumil Schvarcz

Na portáli ESPN.com sme vytvorili vlastnú fantasy ligu NFL. Americký futbal je tradičným fantasy športom, veríme preto, že nájsť dostatok majiteľov ochotných celú sezónu sledovať svoj tím nebude problém. Cieľom je dať dohromady niečo medzi 10 (minimum) a 20 (maximum) tímov.