Ktoré odznačiky postúpia do štvrťfinále? (photo: SITA/Ján Viazanička)

Hokejová kalkulačka

Martin Petro

Naše šance na štvrťfinále sú aj tak celkom slušné. No naozaj. Čisto matematicky sa pred zápasom so Švédmi môžeme pasovať za malého, jemného favorita na postup zo štvrtého miesta. O poslednú miestenku sa naťahujeme (už iba na diaľku) s Francúzskom a Nórskom a naša východisková pozícia je solídna. 


Medzi príjemné prekvapenia MS2014 patrí priebežný líder kanadského bodovania, Rus slávneho mena Viktor Tichonov (vpravo, v bielom, ten ktorý práve strelil gól). (photo: SITA/AP Photo/Darko Bandic)

Desať hokejistov, ktorí v Minsku prekvapujú pozitívne

Peter Vretenička

Od Alexandra Ovečkina a iných dobre známych osvedčených ,,značiek“, očakáva body a dobré výkony, snáď každý. No ako to býva počas MS zvykom, zvyknú vyskočiť aj hráči, od ktorých sa bodové žatvy nečakali. Zoznámte sa s hráčmi, ktorí si na zájazde v Bielorusku vylepšujú svoje renomé.  


Richard Pánik patrí medzi hráčov, ktorých v Minsku nohy a ruky skôr neposlúchajú podľa predstáv. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Poltucet trápiacich sa

Peter Vretenička

Každý hráč v tíme má nejakú funkciu a od každého majú fanúšikovia či tréneri nejaké očakávania. Niektorí ich dokážu naplniť na 200% a niektorí za očakávaniami výrazne zaostávajú. Ktorí hráči sa v Minsku najviac trápia?


Výhru umožnil Laco v bráne solídnym výkonom a jedným famóznym zákrokom.  (photo: SITA/Ján Viazanička)

Minská Postreháreň: S Lacom neprehráme

Vlado Kurek

Prvýkrát sme vyhrali oficiálny zápas v našich „Nad tatrou“ dresoch. Prvýkrát sme vyhrali zápas na týchto Majstrovstvách sveta a prvýkrát sme vyhrali tretiu tretinu. Čo sme sa o našich zo zápasu dozvedeli? 


Česi na zadkoch a najlepší strelec Kanady. Krásna fotografia. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press,Vasily Fedosenko)

MS 2014 Power Ranking: Ako hlboko sme neklesli

Martin Petro

Prvý diel Power Rankingu mapuje účinkovanie všetkých nešťastníkov na turnaji po trojzápasovej dávke hokeja. Utíšte nárek nad zbabranými tretími tretinami, povoľte opasok o jednu dve dierky, prípadne rozopnite podprsenky, zamiešajte v káve cukor, odložte všetko bokom a nechajte sa masírovať slovami.


Hossu majú všetci radi. Právom. (photo: SITA/AP Photo/Nam Y. Huh)

Podobný ako Marián Hossa je len Daciuk

Štefan Cebro

Zámorskí novinári sa radi zamýšľajú nad celkovým prejavom hráčov. Nezaujíma ich len produktivita, ale hlavne to ako dokážu zvládať krízové situácie play off, ktoré má úplne inú úroveň ako základná časť. Ak si získate rešpekt v ňom, tak ste istým Hall of Famerom alebo členom Siene slávy. Za dlhé roky skvelých výkonov členstvo neminie ani Mariána Hossu, ktorý znova ukazuje svoju hráčsku veľkosť.


Tatar, Viedenský, Pánik. Snáď si spomenú na časy, kedy boli fantastická trojka.  (photo: SITA/Ján Slovák)

Fantastické trojky

Peter Vretenička

Na legendami opradených MSJ 2009, nastupovalo až 9 hráčov z nášho súčasného výberu. V pamäti slovenského fanúšika utkvel najmä famózny Janus a fantastická trojka: Tatar-Viedenský-Pánik. Zaspomínajme si na najlepšie slovenské juniorské útoky.


 (photo: )

Igor Tóth, kúzelník s ceruzkou

Peter Vretenička

Tak ako patria k hokeju góly, tak patria k prestávke dychberúce analýzy hokejového odborníka a analytika Igora Tótha a jeho elektronickej ceruzky.


To bol zase zápas... (photo: SITA/Ján Viazanička)

Minská Postreháreň: Jeden útok je málo

Vlado Kurek

Zápas turnaja s Francúzskom. Už to samé hovorí o mnohom, ale na druhú stranu kto sa aspoň trochu zaujíma, ten už roky vie. Tento turnaj je o nádeji v novú generáciu hráčov.  Nešli sme vyhrať medailu a asi nepôjdeme ani do štvrťfinále.