Zápas Heritage Classic vo Vancouveri (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Darryl Dyck)

Tradície sú v NHL druhoradé

Peter Vretenička

NHL je vo všetkých smeroch najlepšou hokejovou ligou sveta. Netreba ale zabúdať, že je v prvom rade biznisom. Keď sa jedná o peniaze, všetko ide bokom. Dokonca aj hokej, či tradície sú odsunuté na vedľajšiu koľaj.


Pánikovi sa na ľade NHL nedarí. (photo: SITA/AP Photo/Brian Blanco)

Prečo sme sa v Pánikovi mýlili, Tatar je úplne inde

Štefan Cebro

Priznať si chybu je ľudské a posúva vás to ďalej. Jednu takú máme teraz na mysli. V októbri sme písali o tom ako má Richard Pánik väčšiu šancu na zažiarenie v NHL ako Tomáš Tatar. Pánik nás však svojimi výkonmi presvedčil ako sme sa mýlili.


Chaos na bránkovisku, symptomatický pohľad na súčasných Canucks. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Darryl Dyck)

Sedinovci sa trápia, najsilnejší tím padol do podpriemeru

Štefan Cebro

Pred dvoma rokmi obhájili Prezidentskú trofej pre víťaza základnej časti NHL. Hrali suverénne a spomínalo sa, že to je rok, kedy konečne vyhrajú ligu. Sezónu predtým bol Vancouver k titulu blízko. S Bostonom to dotiahol až do siedmeho zápasu, ktorý mal na domácom ľade. Bruins však dostali predslov od Zdena Cháru, ktorý ich tak nabudil, že nakoniec v Kanade uspeli a oslavovali po rokoch Stanleyho pohár.


 (photo: )

Piati proti piatim:Bilancia prestupov v NHL

Denis Bohumil Schvarcz a Peter Vretenička

V stredu bola v NHL na programe uzávierka prestupov. Generálni manažéri sa preto logicky snažili posilniť tak svoje kluby pred play-off. Pozrime sa na päť z nášho pohľadu najzaujímavejších prestupov vo svetle toho, či si viac polepšil hráč, alebo klub, ktorého získal. Ideálny scenár win-win sa nepodarilo vždy naplniť, no v niektorých prípadoch sa rozhodne až v playoff.


Extraliga nie je, čo bývala, poďme ju zresuscituovať. (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Ako oživiť Extraligu alebo Do mŕtvol sa nekope

Mišo Hudák, Denis Bohumil Schvarcz a Martin Cejo Bosák

Na prelome základnej a vyraďovacej časti najvyššej súťaže ďaleko najsledovanejšieho a najobľúbenejšieho národného športu sme pripravili súbor riešení, návrhov a scenárov, ktoré by mohli pomôcť vrcholovému hokeju  v tejto krajine. Možností a ciest je viac, niektoré sú radikálne. 


Miroslav Šatan sa klania fanúšikom po poslednom zápase sezóny v základnej časti KHL. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Slovan v KHL: Štvorka za sezónu a tri priority pred ďalšou v KHL

Denis Bohumil Schvarcz a Štefan Cebro

Blíži sa MDŽ a s ním playoff hokejovej Extraligy, načim je zhodnotiť sezónu bratislavského Slovana v KHL. O tom, že sa skončila predčasne, neslávne a pre oči aj srdcia belasé bolestne, sa píše všade. My sme si s kolegom na tú tému pokecali na Gtalku, prinášame prepis našej debaty. Nielen o sezóne, ktorá bola ale aj o tom, čo by mal Slovan urobiť, aby sa nezopakovala. 


Je po sezóne, zvykajte si. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Dostihla Slovan karma?

Peter Vretenička

Bratislava je dole nohami, veď jej hráči chýbali naposledy v play-off ešte v sezóne 1992/93. Pravda je taká, že Slovanisti horeli túto sezónu ako olympijská pochodeň. Ich výkony nepripomínali hokejistov ale skúseného mäsiara, ktorý ide od porážky k porážke. Cestu do vyraďovacích bojov im nedokázal nájsť ani ich Mojžiš. Nič však nie je stratené. Do ich vitrínky môže ešte stále pribudnúť aspoň zaváraninový pohár nádeje.


Pohľad žraloka. (photo: SITA/AP Photo/Tony Avelar)

Papierové predpoklady: J.R.

Mišo Hudák

Niet väčšieho potešenia, než si prečítať pamäti jedného z najväčších tlčhubov v histórii zámorskej hokejovej ligy. Už počas hráčskej kariéry sa blysol mnohými brilantnými vtipmi a širokým slovníkom, profesionálny rast v pozícii hokejového analytika mu dovoľuje rozvíjať rozprávačské umenie do dalších úrovní. Počas NHL zápasov pod holým nebom, ktorých táto sezóna priniesla plnú náruč, bol Jeremy Roenick príjemným osviežením každého prenosu.


Zdeno Chára stále nevie, za čo sa má Šatanovi ospravedlniť. Do tichej vojny zasiahla OSN... (photo: SITA/Marián Peiger)

Bezpečnostná rada OSN schválila uznesenie o Chárovi a Šatanovi

Laco Králik

Góly-Body-Hlody prinášajú neobjektívne, fiktívne, neoverené a miestami až nemiestne nepravdivé novinárske kačice. Ak nie je v texte uvedené inak, zdrojom všetkých informácií je agentúra JPP.


Fotky Haláka v drese St. Louis sú už len archívne. (photo: SITA/AP Photo/Kathy Kmonicek)

Halák vymenený! Ktorý Slovák bude ďalší?

Peter Vretenička

Play-off NHL sa pomaly ale určite blíži, a preto kandidáti na Stanleyho šálku začínajú zbrojiť. Prestupový kolotoč počas uplynulej noci nakopli St.Louis Blues a Buffalo Sabres, ktorí sa dohodli na veľkej výmene hráčov. Jaro Halák tak putuje do najslabšieho tímu ligy.