Pondelkové tréneroviny: Liga? Ešte?

25.11.2013 / Richard Hanzlik
Sú majstri. Jesenní. Šk Slovanisti. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Sú majstri. Jesenní. Šk Slovanisti. / (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Tentokrát zmením perex. V úzadí druhého kola župných volieb, hattricku Ronalda v baráži o MS, protestov v Bratislave, liverpoolskeho derby alebo Rezešovej 6-ročného domáceho väzenia, sa ticho chúli predposledné kolo jesennej časti našej ligy. Ak ste si ho nevšimli, patríte do mainstreamu. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate všetko podstatné a nepodstatné.

Story kola

Po blamáži našej repre “B” v Portugalsku proti “repre” Gibraltaru sa opäť zazelenalo na našich ligových trávnikoch. V týždni sme si opäť raz dokázali, že na európsky futbal nemáme. O čo sa teda bojuje v našej lige? O majstra? A čo potom ten majster? Odohrá pár zápasov v predkolách a zase rok nič? Kašlime radšej na výsledky, hrajme futbal zo zábavy, potešme diváka a bavme sa touto hrou. Kým však budú po trávnikoch behať žoldáci, na zväzoch sedieť bývalí komunisti, kluby ovládať spriatelení privatizéri a v žltých dresoch behať úplatní rozhodcovia, bude to všetko stáť naďalej za bačov salám. A potom sa zase môžeme čudovať, keď zremizujeme na ihrisku Madagaskaru.

Senica - Ružomberok 2:1

Hostia sa už definitívne vzdali šance na titul jesenného majstra. Dobre urobili. My v Trnave by sme o tomto bezvýznamnom polotitule vedeli rozprávať… V zápase chýbali opory oboch tímov - tie isté, ktoré chýbali aj našej repre v zápase proti Gibraltaru. Eeeej, keby vtedy nastúpili, to by sa tí amatéri nestíhali obracať. Tak určitee. Všetky tri góly strelili domáci hráči, zo skóre je ľahké odvodiť si, že ten jeden bol vlastný. O troch bodoch rozhodol dvoma banánmi Hiago. Najmä ten druhý si bude brankár Ružomberka dlho pamätať. Keby svoje šance premenil aj Lačný, mohli sa body deliť.

Trnava - Zlaté Moravce 3:2

Tento zápas sme jednoducho museli vyhrať. A vedel to aj Jarábek. Bol to asi jeden z dôvodov, prečo nepostavil od začiatku Hodeka. Ten druhý dôvod sa volá Peter Nworah. Peťo, ktorý prišiel do Trnavy z Prešova sa ukazuje v dobrom svetle, aj keď stožiare umelého osvetlenia už dávno nestoja. Jama na základy štadióna sa prehlbuje, takže už sa nám to tu pekne rysuje. Nakoniec mal zápas všetko, čo mal mať. Padlo päť gólov, tri penalty, dve červené karty a tri body zostali doma. A k tomu tá penaltová lahôdka od Jana Vlaska a polčasový zjazd kopca štrku na boboch!

Rozlúčka s domácimi fans teda vyšla, už to iba doklepnúť v Bystrici, a potom vám dám na pár mesiacov s trénerovinami pokoj.

Nitra - Banská Bystrica 2:0

V Nitge futbal láka asi ako bogovička s págkami na bgatislavskej hlavnej stanici. Na obidvoch si pochutí iba naozajstný fajnšmeker.Tentokgát sa ich našlo niečo vyše 500. Bez podpogy domáceho publika sa o záchganu bojuje ťažko. Nitga však posledná zimovať nechcela a zaslúžene Kotlebovu Bystgicu pogazila. Snaha a bojovnosť sa cení, konkgétne tgoma bodmi. A tie môžu mať cenu zlata, pgetože čiegneho Petga dgží v gukách Dunajská Stgeda.

Dunajská Streda - Myjava 0:3

Spomeň čerta…. Aj u žltomodrých majú ľudia futbal radi. Ale chodí ich žalostne málo. Tí najodvážnejší videli obrovskú šancu Ujlakyho (nie Marečka), po ktorej prišiel Pekárov cisár a cisárov Pekár. Alebo radšej Pekárov trest. Spomínaný hráč to v zápase zopakoval ešte dvakrát, v počte hattrickov v zápasoch na pôde žltomodrého súpera vyrovnal rekord Cristiana Ronalda a svojmu tímu zabezpečil víťazstvo, ktoré vyzerá jednoznačnejšie, ako v skutočnosti bolo.

Trenčín - Košice 5:0

Nedáš, nálož dostaneš. Diabyho obľúbené príslovie. Pretože, ak by v úvode zápasu dal, nemuseli by sa Košičania cestou domov v autobuse toľko tlačiť. Päť kusov navyše bolo treba niekam napratať. AS hral ako z veľkej knihy a Košice sa teda zaradili medzi tímy, ktoré pod Matúšovým hradom zažili svoje Waterloo. Slovenský Ajax ft. Barcelona si ide stále svoje.

Slovan - Žilina 2:1

Pred tradične slabou návštevou, na tradične zlom novembrovom teréne, sa zrodila tradičná výhra Slovanu. A treba povedať, že zaslúžená. Len je škoda, že ju takmer nikto nevidel, a preto po nej po týždni ani pes neštekne. Apropo, terén. Parádna výhovorka pre otrasný futbal na najbližších 5 mesiacov. Inak, Slovan má už na jeseň nedostihnuteľný náskok, je teda majster. Jesenný.

Tréner kola

Ivan Vrabec, AS Trenčín. Aj keď by sa mohlo zdať, že tých chalanov stačí poslať na ihrisko a súpera vždy doma rozbijú, predsalen to také ľahké nebude a niekto ich trénovať musí :)

Top

Pekárov hattrick alebo Vlaskova exportná penalta? Rozbeh, zastavenie, výmena streleckej nohy a víťazný gól. Alebo bobovanie po kopci štrku? :) Nechám to na vás.

Flop

Divácke návštevy v Nitre, Dunajskej Strede a Interi. Možno pochopiteľné, keďže sú na posledných miestach, ale fanúšik sa ukáže práve v týchto chvíľach.

Zostava kola

Perniš - E.Sabo, Adamovič, Kleščík - Baez - Hiago, Žofčak, Van Kessel - Cléber, Pekár, Malec

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2013. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár