Najlepší reprezentant Slovenska: Druhé kolo

11.12.2013 / Denis Bohumil Schvarcz
Osemfinále. (photo: Martin Cejo Bosák)

Osemfinále. / (photo: Martin Cejo Bosák)

Úvodné kolo súťaže, v ktorej môžete vy, čitatelia TakUrčitee hlasovaním určiť najlepšieho reprezentanta Slovenska vo futbale za 20 rokov novodobej histórie, prebehlo bez veľkých prekvapení. Teda okrem toho, koľko hlasujúcich sa zapojilo vyplnením formulára. Len dvaja hráči nepotvrdili svoje nasadenie - Ján Kozák ml. nestačil na rýchlosť, s akou pribúdali hlasy Miroslavovi Stochovi a cez Stana Vargu sa do osemfinále nedostal Tibor Jančula.

Kompletné výsledky, aj s percentami, ako ste rozdelili hlasy, sú na obrázku. (Ak chcete rovno hlasovať v druhom kole, môžete po kliknutí na linku.)

Niektorí páni futbalisti mali pri žrebovaní pavúka jednoducho smolu. Stáva sa. Vraťo Greško mal súpera najťažšieho. Juraj Kucka mohol rovnako dostať prijateľnejšieho súpera, Dubovský s Moravčíkom sú legendy. 

Smolu mali aj hráči, ktorí sa do výberu nedostali. Výpočet obsahuje mená Čišovský, Jakubko, Švento, Hubočan, Weiss ml., Labant, Reiter, Pekarík, Slovák, Reiter, Kožlej. A samozrejme, Filip Šebo. Nesmejte sa, dal hetrik v prvom zápase v repre drese, na ktorý nastúpil. Pravdepodobne by vypadli v prvom kole aj oni, chceli sme ale aspoň spomenúť, že sme na ich výkony nezabudli. Akurát náš vyraďovací systém má len 32 políčok, nemohlo sa dostať na každého. 

Poďme na druhé kolo

Hlasujte tu!

Niekoľko zaujímavých duelov je k dispozícii aj dnes. Moravčík - Tittel by mohol byť už aj funkcionársky match, obaja futbalisti sú pojmami. Ďurica - Škrtel odhalí, o kom si myslíte, že lepšie chráni priestor pred brankármi v posledných rokoch. Szili Németh a Stano Šesták je pre mňa najzaujímavejšia dvojica osemfinále. Szili dal gólov veľa, Stano dobrezrobil v kľúčových momentoch, ktoré dostali Slovensko na majstrovstvá sveta. 

Aj dnešný vyplnený formulár vás dostane do žrebovania o reprezentačný dres. Piati ďalší vyhrajú inštruktážne DVD pre rodičov a mladých futbalistov. Ďakujeme SFZ za podporu. 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Napíš komentár