Najlepší reprezentant: Štyria mušketieri

13.12.2013 / Denis Bohumil Schvarcz
Štyria najlepší. (photo: Martin Cejo Bosák)

Štyria najlepší. / (photo: Martin Cejo Bosák)

Marek Mintál, Robert Vittek, Szilárd Németh aj Miroslav Karhan skončili v hlasovaní fanúšikov na TakUrčitee vo štvrťfinále. Pre slovenskú futbalovú reprezentáciu urobili všetci mimoriadne veľa, títo štyria su najlepšími strelcami dvadsaťročnej histórie. Miro Karhan aj fantón Mintál strieľali góly (po 14), Szili Németh strieľal ešte viac gólov (22) a Robert Vittek bude navždy "druhý najlepší strelec majstrovstiev sveta 2010" a dnes ich má v reprezentácii najviac (23). Ani všetky tieto góly a ani dva proti Taliansku v najlepšom zápase Slovenského národného tímu všetkých čias mu ale nepomohli presadiť sa do semifinále.

Výsledky

Semifinále - hlasujte tu

Dnes sa rozhodne o dvoch finalistoch. O dvoch najlepších futbalistoch, ktorí kedy svojimi  výkonmi potešili fanúšikov od Kútov po Medzilaborce. Pavúk postavil proti sebe dve legendárne postavy slovenského športu a dvoch súčasných reprezentantov, kľúčové osobnosti posledných a nasledujúcich rokov.

Všetci štyria sú pojmami v celej futbalovej Európe. Dubovský s Moravčíkom boli pri zrode samostatnej reprezentácie, na nich stála hra tímu v prvých zápasoch, ktoré Slovensko odohralo. Spolu síce odohrali približne iba toľko zápasov, čo Marek Hamšík (71, Hamšík ich má 67), navyše okolo nich nebolo dosť hráčov na to, aby spolu vybojovali postup na jeden zo záverečných turnajov. Napriek tomu na ich výkony v drese výberu Slovenska spomínajú fanúšikovia dodnes.

Na druhej strane semifinálovej rovnice stoja proti sebe dve najväčšie osobnosti aktuálneho výberu. Hamšík so Škrtelom sú pri všetkom dôležitom za posledných päť rokov. Tvorili kostru Weissoveho výberu, ktorý ako jediný za 20 rokov postúpil na záverečný turnaj, samozrejme do JAR. Ani tam si nepočínali zle, veď sme na to ešte nezabudli. Zo súboja posledných dvoch kapitánov vzíde druhý finalista. 

Nezabudnite, aj hlasy v dnešnom kole vás dostanú do žrebovania o reprezentačný dres a futbalové DVDčka. Za podporu ďakujeme SFZ

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Napíš komentár