Arsenal môže konečne ukázať či patrí medzi elitu

17.12.2013 / Štefan Cebro
Mikel Arteta a spoluhráči z Arsenalu potrápili Bayern v osemfinále aj na začiatku tohoto roka. Šancu budú mať znova. (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

Mikel Arteta a spoluhráči z Arsenalu potrápili Bayern v osemfinále aj na začiatku tohoto roka. Šancu budú mať znova. / (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

Skvelá hra, mladé talenty, výborné výsledky na začiatku sezóny. To sú veci, na ktoré si fanúšikovia Arsenalu zvykli už pred rokmi. Mladíci začali každý ročník s entuziazmom a vedeli zaskočiť aj skúsenejšie a silnejšie tímy. Okrem toho ich štýl hry bol vždy sympatický a útočný, ale od dôb Thieryho Henryho a spol tím nezískal veľkú trofej. 

Druhý, tretí, štvrtý, ale nie prvý

V Premier League skončil Arsenal druhý, štvrtý, štvrtý, tretí, štvrtý, tretí, štvrtý, tretí a štvrtý. Skvelé výsledky, ale nie sú to výsledky Bayernu Mníchov, FC Barcelona, Realu Madrid, Chelsea, či oboch manchesterských tímov a práve po tejto smotánke túžia u Kanonierov. Doteraz vyzerá všetko skvele, ale posledné zápasy naznačili, že sila slávneho anglického tímu nemusí byť taká, po akej Wenger spolu s vedením túži.

Prehra 0:2 v Lige majstrov s Neapolom klub skoro stála postup a ideálnu forma nemá Arsenal ani v anglickej lige. Remíza s Evertonom 1:1 a hlavne prehra 3:6 s Manchestrom City znížila náskok londýnskeho klubu na čele ligy. Tieto výsledky ešte nič neznamenajú, ale môžu veľa naznačiť. Všetko potvrdí alebo vyvráti jarná časť Ligy majstrov, kde Arsenal môže definitívne ukázať, že má na úplnú špičku, keďže v prvom zápase osemfinále privíta Bayern Mníchov.

Bayern už trápil

Ak by sa mu ho podarilo vyradiť, bola by to obrovská vzpruha. Nie je nič lepšie ako ukázať svoju silu proti najsilnejšiemu tímu sveta.

Arsenal čo to naznačil už vo vlaňajšej edícii najkvalitnejšej súťaže sveta, keď bol jediným tímom, čo suverénnych Bavorov v ceste za titulom, výrazne potrápil. Zoberme si len výsledky. Vo štvrťfinále vyhral Mníchov nad Juventusom dvakrát 2:0, v semifinále roztrhal Barcelonu 4:0, 3:0 a vo finále vyhral nad Borussiou Dortmund 2:1.

Aj prvý osemfinálový zápas naznačil, že sa Bayern s Arsenalom pohral, keď vyhral na jeho trávniku 3:1, doma však prehral 0:2 a do konca sa bál o výsledok. Práve tento zápas prvýkrát naznačil možnosti londýnskeho klubu, ktorý môže Bayernu všetko vrátiť na jar.

Štefan Cebro

Štefan Cebro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2013. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár