Môj najsilnejší zážitok 2013: Znovuzrodenie Liverpoolu

27.12.2013 / Daniel Feranec
Suarez a Bale. Podoba čisto náhodná. (photo: SITA/AP Photo/Clint Hughes)

Suarez a Bale. Podoba čisto náhodná. / (photo: SITA/AP Photo/Clint Hughes)

Cyklus Môj najsilnejší zážitok prinesie na sklonku roka spomienky našich redaktorov na emócie, ktoré ich v končiacom sa letopočte postretli. 

Suárez bol jednou nohou preč

Luis Suárez bol v lete 2013 jednou nohou preč z Liverpoolu. Niekoľko dní pred Vianocami v rovnakom roku podpísal nový “mnohoročný” kontrakt. Z veľkej časti preto, že klub odrazu reálne bojuje o Ligu majstrov, dokonca o titul Premier League. A z dosť veľkej časti aj preto, že mu ostrovné médiá dali ako bezkonkurenčne najlepšiemu futbalistovi EPL konečne pokoj. No inak sa toho až tak veľmi nezmenilo. O štyri miestenky do Ligy majstrov bojuje 5 tímov, poradie sa mení každým kolom, a aj na ten titul sú oveľa pravdepodobnejší adepti.

Stevie Gerrard bol ako mladá hviezda v Suárezovej koži na konci sezóny 2003/2004. Vtedy navyše po neúspešnom pôsobení rezignoval dlhoročný manažér Gérard Houllier a s klubom to nevyzeralo nijako ružovo. Gerrard podľa vlastných slov “po prvýkrát v živote premýšľal o možnosti odísť”. Ktovie, ako by to dopadlo, keby sa ten prestup na spadnutie do Chelsea nakoniec uskutočnil. No neuskutočnil sa a Stevie mohol v nasledujúcej sezóne jedným dvadsaťmetrovým zázrakom do siete Olympiakosu päť minút pred koncom posunúť Liverpool do vyraďovacej fázy Ligy majstrov a neskôr stáť pri zrode megazázraku v Istanbule.

A čo Danny Agger? Napriek tomu, že dlhodobo ide o najlepšieho stredového obrancu LFC, krátkodobo je ešte stále pomyselná trojka na tento dvojčlenný post, čo sa odohratého času týka. Aj ten bol podľa médii “na odchode”, no podpísal novú zmluvu. A len tak mimochodom, niekoľko mesiacov pred podpisom sa objavil na tréningu s novou kerkou, štyrmi písmenami cez štyri prsty. Y, N, W a A.

Liverpool nie je klub pre každého

Liverpool je už niekoľko rokov “laughing stock” pre fanúšikov ostatných veľkoklubov, stál na pokraji zostupu z EPL, hrali zaň v základe hráči ako Paul Konchesky či Milan Jovanović. Nikdy nebude vďačným predmetom lásky ľudí, ktorí sa potrebujú z titulov a pohárov tešiť príliš často. A napriek tomu to s ním nie a nie vzdať ľudia, o ktorých ide najviac, ojedinelými hviezdami počnúc, tvrdo makajúcimi futbalistami bojujúcimi o miesto v zostave pokračujúc a fanúšikmi končiac.

Môžete fandiť istejším klubom a prijímať veľkolepé zážitky niekoľkokrát do roka, no ak ste fanúšikom klubu, ktorý skutočne “bojuje”, je to oveľa vzrušujúcejšie. Pretože keď ten vrchol nakoniec príde, tá extáza nebude mať precedens v ničom, čo ste zažili za posledných pár rokov.

Daniel Feranec

Daniel Feranec

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2013. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár