Som vyhraaaaaaaaaaaaal! (photo: SITA/AP Photo/dpa, Marc Mueller)

Veľký príbeh Martina Kližana

Martin Petro

Aplauz postojačky! Martin Kližan ovládol BMW Open - vychytený „posh“ turnaj v Mníchove, kde vyše týždňa predvádzal prvotriedny tenis pod reflektormi bieleho kabrioletu BMW 420 zaparkovaného pri tribúne, ktorý čakal na svojho nového majiteľa.


V reprezentačnej súprave na tlačovej konferencii. Pochopiteľne, ilustračný záber. (photo: SITA/Ján Slovák)

Re: Kto sa pýta Cibulkovej?

Denis Bohumil Schvarcz a Martin Petro

Našli sme ráno v diskusii k našej včerajšej emailovej výmene niekoľko zanietených názorov, polemizujúcich s našim textom. Rozhodli sme sa nenechať ich bez odozvy. Píšeme predsa (aj) preto, aby sme si vymieňali názory na športové témy. Kauza Fed Cup má teda pokračovanie.


Zodpovednosť za prehru v Kanade zo seba duo na obrázku nezmyje. (photo: SITA/Ján Slovák)

Subject: Kto prehral FedCup?

Denis Bohumil Schvarcz a Martin Petro

Veľkonočné opice sú vyspaté, zmaľované vajcia zabudnuté, (prípadne zjedené, ak boli z čokolády, alebo natvrdo). Späť k športovému dianiu. Včera podvečer sme sa s kolegom tenisovým guruom Martinom Petrom zamýšľali, kto môže za to, že Slovenský FedCupový tím dostal v Kanade šibačku. 


Vyrovnaný lakeť, koleno takmer na zemi, ukážkový bekhend majstra žánru. (photo: SITA/AP Photo/Claude Paris)

Wawrinka má na to, aby uspel aj na Roland Garros

Štefan Cebro

Mnohí si mysleli, že to je len one hit wonder, ale nie je. Stanislas Wawrinka je na túto sezónu pripravený v plnej sile. Odmlčal sa po skvelom víťazstve na Australian Open, ale bol to pochopiteľný krok. Potreboval si oddýchnuť a nabrať novú energiu do podstatnej časti sezóny.


Magdalénka, Danielka a ani Dominika to Kanady nepocestujú. (photo: SITA/(AP Photo/El Nuevo Herald, David Santiago)

Ako sa Magdaléna Rybáriková zodpovednosti zľakla

Štefan Cebro

Už pár dní môžeme oslavovať, že v elitnej sedemdesiatke máme päť tenistiek, čo je historický úspech nášho ženského tenisu. Ale čo nám to je platné, keď reprezentácia asi klesne len do druhej skupiny. A to sme hrali pred rokom semifinále, v ktorom sme boli blízko blizúčko postupu do finále.


Slovenskoooo! Vyhrali sme s Rakúšanmi, no a čo ďalej? (photo: SITA/Ján Slovák)

Elefantastické!

Martin Petro

Elefantastické! Naši tenisti zabojovali a cez nebezpečné Rakúsko postupujeme do baráže o svetovú skupinu. O skvelý výsledok 4-1 sa postarala celá naša nominovaná štvorica, a to takmer rovnakým dielom.


Grigor Dimitrov má pred sebou skvelú budúcnosť s raketou v ruke. (photo: SITA/AP Photo/Mark J. Terrill)

Dimitrov, Raonic či iní môžu v budúcnosti vyzvať Djokoviča s Nadalom

Štefan Cebro

Hovorí sa, že v dnešnej dobe, keď potrebujete na vrcholovú hru rovnako skvelú fyzičku ako silu, dozrieva tenisový hráč niekedy okolo 27. či 28. roku, ak nemá supertalent a vôľu ako spomínaní dvaja najlepší tenisti. V rebríčku sa nachádza viacero do 25 rokov, ktorí majú na to, aby sa dostali do elitnej desiatky a možno až medzi päť najlepších tenistov.


Cez víkend bude znova zaostrené na Miloša Mečířa. Ako počas každého daviscupového víkendu. (photo: SITA/Gabriel Kuchta)

V Davis Cupe ide znovu o veľa

Martin Petro

Najteplejší slovenský marec všetkých čias máme za chrbtom, tvrdilo rádio, ktoré nikdy neklame. Pekne bude aj v apríli a nielen preto, že sme si za kráľa krajiny zvolili filantropa. Kvitnúť budú tulipány a všeličo iné, napríklad aj naše šance na návrat do svetovej skupiny Davisovho pohára.


Dominika repre šatičky odložila na čas hlbšie do skrine. (photo: SITA/Ján Slovák)

Reprezentačný dres náš najcennejší

Martin Petro

Domča si najlepšia sa rozhodla nereprezentovať Slovensko v barážovom stretnutí v Kanade, kde si budeme zachraňovať náš prvoligový zadok po zbabranom súboji s Nemeckom. Namiesto toho sa prihlásila na turnaj WTA 250 v Koala Lumpur, pretože cíti, že tento rok má konečne šancu preniknúť do top 10. 


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36