Bernie Ecclestone na súde v Mníchove. (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

Bernieho poker, alebo je formula 1 chorá? Časť I.

Branislav Ježík

Bernard Charles Ecclestone sa v utorok opäť dostal na titulky minimálne športových správ. Dôvodom je ukončenie jeho súdneho sporu s bankou Bayerische Landesbank. Skončilo sa to istou formou súdneho vyrovnania, ktorú umožňuje nemecké právo a Bernieho to stálo maličkosť: 100 miliónov amerických peňazí ostane Bavorsku a k tomu ešte 25 miliónov ako odškodné pre banku.


Najakčnejšiu a zároveň najnebezpečnejšiu pózu pre fotografov strúhol včera Felipe Massa na Williamse.  (photo: SITA/AP Photo/dpa, David Ebener)

Formula 1: Kauza prilby Nica Rosberga

Branislav Ježík

Formula 1 sa pýši tým, že sledovanosťou môže konkurovať majstrovstvám sveta vo futbale a olympijským hrám. Úsudok radšej necháme na vás, ale nemeckí diváci na poloprázdnych tribúnach by vás nemali nechať dlho na pochybách. Neprišli napriek tomu, že vstupenky boli lacnejšie o celých 77 €. Usporiadateľ totiž nepredvídavo sľúbil, že vstupné zníži o 11 € za každý jeden gól, ktorý dá Nemecko v zápase s Brazíliou...


Lewis Hamilton sa dojal na pódiu po výhre na Veľkej cene Anglicka.  (photo: SITA/AP Photo/Lefteris Pitarakis)

Toto Hamilton potreboval

Branislav Ježík

Veľká cena Veľkej Británie na okruhu, ktorý si hovorí domov britského motoršportu, opäť raz nesklamala. Priniesla takmer všetko, čo motoristické preteky priniesť môžu: súboje koleso na koleso, prekvapenia spôsobené taktizovaním pri typickom anglickom počasí, nehody so šťastným koncom a nakoniec aj víťazstvo domáceho jazdca hnaného davmi fanúšikov na tribúnach. 


Nečudujme sa úsmevu Sira Franka. Čakal, kým budú obidve jeho autá v prvej rade na štarte presne 3997 dní.  Alebo 10 rokov, 10 mesiacov a 20 dní k tomu. (photo: SITA/AP Photo/Kerstin Joensson)

Skončí Williams konečne na pódiu?

Branislav Ježík

Ak sa vám budú zdať Mercedesy na štarte Veľkej ceny Rakúska akési biele, tak to nebude tým, že by vás klamal zrak. Mercedesy totiž budú v prevej rade, ale len pod kapotami monopostov Williams. Prekvapenia sa nedejú len na majstrovstvách sveta vo futbale.


Na čele Motochartu pri pitstope pred kolečkom pretekov v Európe je Mercedes. (photo: SITA/AP Photo/Emilio Morenatti)

Motochart update: Rok krysy

B.J. Texo

Cirkus formuly jeden sa chystá na perepúť po Európe, počas ktorej si na jeden víkend odskočí do Kanady. Pozrite sa spolu s prvým neobjektívnym športovým portálom, ako sa zmenilo rozloženie síl od posledných predsezónnych testov, ktoré sme načrtli v prvom Motocharte a čo môžeme čakať od tímov po prvej štvrtine sezóny.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28