Red Bull Racing Sebastiana Vettela pred Mercedesom Nica Rosberga na trati v Suzuke počas tréningu. (photo: SITA/AP Photo/Toru Takahashi)

Phanfone nie je Fun Fón

Branislav Ježík

Veľká cena Japonska bola dlhé roky jediným zástupcom ázijského kontinentu v kalendári majstrovstiev sveta F1. Len štyrikrát z doterajších 29 ročníkov sa konala na okruhu Fuji. Tridsiaty ročník, rovnako ako všetky ostatné sa bude konať pri dedinke Ino, ktoré je predmestím Suzuky, podľa ktorej dostal okruh meno.


Red Bull Racing Daniela Ricciarda počas tréningu na VC Singapuru.  (photo: SITA/AP Photo/Wong Maye-E)

F1: Po rýchlovke dlhá noc v Ázii

Branislav Ježík

Ako deň a noc – tak by nám vyšlo porovnanie okruhov v Singapure a v Monze. Staručký okruh, ktorý sa stal postupom času vysokorýchlostnou klasikou, strieda mestská trať, na ktorej sa jazdí od roku 2008. Ak sme talianske preteky nazvali rýchlovkou, tak v nedeľu čaká divákov noc plná vzrušenia počas ktorej strávia s formulami takmer dvakrát toľko času, ako pred dvoma týždňami.


Rozmazané pozadie za Lewisom Hamiltonom v

Rýchlovka v kráľovskom parku

Branislav Ježík

Vitajte v Lombardsku len pätnásť kilometrov severne od centra Milána. V meste, ktoré dalo svetu dvoch jazdcov formuly 1, ale aj zopár futbalistov reprezentujúcich azúrové farby národnej squadry. Vitajte v Monze.


Obaja kohúti z Mercedesu. (photo: SITA/AP Photo/Luca Bruno)

Hamilton vs Rosberg: Búrka v pohári vody?

Branislav Ježík

Uhorková sezóna vrcholí a tak médiá vďačne prebrali do svojich titulkov Hamiltonove vyjadrenie, že Rosberg doňho v podstate „nabúral“ úmyselne. Trochu prisilné slová. Aj keď na druhej strane niet sa čo čudovať, že emócie ovládali jeho myseľ ešte dosť dlho po vystúpení z kokpitu.


Nico Rosberg trieli po trati v SPA až sa za ním dymí. (photo: SITA/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert)

V Spa nečakajte nudu

Branislav Ježík

Spa-Francorchamps – okruh, ktorý si v minulom storočí vyslúžil prezývku peklo v Ardenách, už dnes síce nie je takým postrachom, ako v minulosti, ale stále je to srdečná záležitosť väčšiny jazdcov a aj fanúšikov. Spolu s tradičnými okruhmi v Nürburgringu a Le Mans patrí medzi pretekársku klasiku.


Monoposty na trati. Poradie tímov v našom rebríčku. (photo: SITA/AP Photo/Lefteris Pitarakis)

Motochart: Po letnej prestávke

B.J. Texo

Štvortýždňová prestávka pre fanúšikov, počas ktorej si tímy museli vybrať povinné dvojtýždňové voľno, je na konci. Čaká nás druhá polovica sezóny (dobre, fakticky stred sezóny bol niekedy v tom momente, keď v 34. kole prechádzal Nico Rosberg na Veľkej cene Nemecka zákrutou Spitzkehre) do ktorej mnohé tímy nastupujú s veľkými očakávaniami a zopár z nich si vyskúša aj nových jazdcov. Ako sú na tom si môžete prečítať v neobjektívnom rebríčku TakUrčitee.


Mercedesu Ross Brawn v pit lane, ale nielen tam, chýba. (photo: SITA/AP Photo/Luca Bruno)

Mercedesu chýba pán Tlačenka

Branislav Ježík

Je to už osem mesiacov odvtedy, čo Ross Brawn oznámil svetu, že odchádza z tímu Mercedes a minimálne na jeden rok aj z celej formuly 1. Z tímu, ktorý sám staval na nohy po tom, čo ho odvrhla Honda ako svoje nechcené dieťa a ktorý by bez neho dnes sotva existoval.


Bernie Ecclestone tam, kde sa cíti najlepšie. V pit lane. (photo: SITA/AP Photo/Lai Seng Sin)

Bernieho poker, alebo je formula 1 chorá? Časť II.

Branislav Ježík

Predchádzajúcu časť sme končili v momente, keď sa tímy zbavili svojho podielu na komerčných právach vo formule 1 a zverili ich do rúk Bernardovi Charlesovi Ecclestonemu. Dnes sa pozrieme, ako tento príbeh pokračoval ďalej. Budú tu lietať čísla, miliardy, percentá a akcie, takže študenti ekonómie, špeciálne tej zameranej na manažérstvo, zbystrite pozornosť.


Bernie Ecclestone na súde v Mníchove. (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

Bernieho poker, alebo je formula 1 chorá? Časť I.

Branislav Ježík

Bernard Charles Ecclestone sa v utorok opäť dostal na titulky minimálne športových správ. Dôvodom je ukončenie jeho súdneho sporu s bankou Bayerische Landesbank. Skončilo sa to istou formou súdneho vyrovnania, ktorú umožňuje nemecké právo a Bernieho to stálo maličkosť: 100 miliónov amerických peňazí ostane Bavorsku a k tomu ešte 25 miliónov ako odškodné pre banku.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28