Ktože šoféroval Benetton a stal sa na ňom nezaslúženým majstrom sveta? (photo: SITA/AP Photo/Thomas Kienzle)

F1: Majstri, ktorí majstrami byť nemali, časť II.

Branislav Ježík

Znova je tu nedeľa, "hrací deň" Formuly 1. Keďže však monoposty sú uložené pod plachtami v továrenských továrňach, palivo a pneumatiky sa šetria na jarný štart novej sezóny, zavŕšime dnes dvojdielny seriál o majstroch sveta, ktorí sa nimi stať vlastne nemali. Ak si chcete pripomenúť šampiónov na miestach 10 až 6, nech sa páči, kliknite si. O piatich najnezaslúženejších víťazov F1 čítajte v dnešnom článku.


Nelson Piquet v aute z roku 1981. (photo: SITA/AP Photo/Andre Penner)

F1: Majstri, ktorí majstrami byť nemali, časť I.

Branislav Ježík

V 10 Naj podľa TakUrčitee sa stále píše len o futbale. A pritom F1 je podľa jej pí ár minimálne čo do počtu divákov rovnako sledovaná, ako majstrovstvá sveta vo futbale, alebo ako hociktorá letná olympiáda. Aby fanúšikovia formuly 1 nezaspali zimným spánkom počas prestávky medzi dvoma sezónami, rozhodli sme sa, že obohatíme pravidelnú rubriku aj o iný šport.


Sebastian Vettel sa stal legendou v 26 rokoch, po štvrtom titule šampióna F1. (photo: SITA/AP Photo/Mark Baker)

Ave Vettel

Branislav Ježík

Najmladší majster sveta, najmladší dvojnásobný majster sveta, najmladší trojnásobný majster sveta a teraz už aj najmladší štvornásobný majster sveta. Takmer všetko, čo Sebastian Vettel v F1 dosiahne, je s prívlastkom najmladší.


Kimi, Fernando a Felipe na spoločnej fotografii. (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

F1: Oheň a ľad

Branislav Ježík

Felipe Massa bol odídený z Ferrari. A ten sa na červených naozaj hnevať nemôže. Po maďarskej nehode v roku 2009 mu poskytli viac než dosť času na to, aby vyhnal svojich démonov z hlavy. Ako bude vyzerať Ferrari v roku 2014?


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28