Žeby Novak Djokovic? (photo: SITA/AP Photo/Pavel Golovkin)

Wimbledon vyhrá iný, ako Australian a Roland Garros

Martin Petro

Turnaj turnajov začal. Včera sme už videli prvé riťopády po úderoch do protipohybu. Keď dvorce na Wimbledone za dva týždne úplne wiblednú a získajú svoje povestné vyjazdené hlinené fľaky, dočkáme sa inaugurácie kráľa trávy na súčasnú sezónu. Bude mať tretí grandsalám sezóny tretieho víťaza? Ja tvrdím, že takurčitee.


Už ich rozpísali, môžu vytiahnuť rakety a tiahnuť na pochod pavúkom. Wimbledon sa začína. (photo: SITA/AP Photo/Sang Tan)

Nemaznavý žreb Wimbledonský

Martin Petro

Ticho! Počuli ste to šumenie? Akoby niekto práve vystriekal poctivú dávku šľahačky. A nevoňajú to náhodou jahody? Ale isteže, z júna bude čo nevidieť júl, a to znamená, že v týchto dňoch štartuje Wimbledon. 


Novak Djokovic vie. Teraz, alebo nikdy. (photo: SITA/AP Photo/Michel Spingler)

Djokovič tuší, že teraz alebo nikdy

Štefan Cebro

Bóóóže, to bola ale nuda! Určite som si to nepovedal sám. Od grandslamového semifinále očakávate lepší výkon ako ten, čo predviedol Andy Murray proti Rafaelovi Nadalovi. Bol od Rafu tak ďaleko, ako Roger Federer vo finále Roland Garros v roku 2008. Uhral len šesť úbohých gemov, Federer dokonca vtedy len štyri.


Ernests Gulbis, hypnotizujúc loptičku tesne pred tým, ako sa zoznámi s jeho výpletom. (photo: SITA/AP Photo/David Vincent)

Federera zastavil milionársky synček

Štefan Cebro

Mať štyri deti a vyhrávať grandslamové turnaje podľa všetkého nejde dokopy. Hlavne ak máte za sebou osemnásť rokov profesionálnej kariéry a na tenis pokročilý vek, 32 rokov. Roger Federer stále môže prekvapiť, nie však na tohtoročnom Roland Garros, kde ho vyradil Ernests Gulbis.


Skormútený Stan na odchode z Paríža. (photo: SITA/AP Photo/Michel Euler)

Z prekvapení v Paríži nie sú v Melbourne nadšení

Štefan Cebro

Zradnejšia ako antuka je len tráva. Aj preto na Roland Garros vypadlo v prvom kole viacero favoritov. Na druhej strane sa hovorí, že outsideri môžu nasadených tenistov vyradiť s najväčšou pravdepodobnosťou už v prvom kole. Zažili to v minulosti Serena Williamsová či Rafael Nadal. Teraz sa k tomu pridali víťazi tohtoročného Australian Open.  


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36