Stanislas Wawrinka v póze sústredenej na bekhend.  (photo: SITA/AP Photo/Aijaz Rahi)

Wawrinkov titul by konečne rozvíril mužský tenis

Štefan Cebro

Stanislas Wawrinka je hráč, ktorý môže konečne rozprúdiť mužský tenis. Ten ovládajú traja, až štyria fenoméni, ktorí od roku 2006 pustili ku grandslamovému titulu len Juana Martina Del Potra, ktorý všetkých prekvapil na US Open 2009. Wawrinka je k tomu podobne blízko ako bol argentínsky tenista, aj keď stále musí spraviť najťažší krok.


Pome, Domča, do finále!, kričí dnes celé Slovensko.  (photo: SITA/AP Photo/Eugene Hoshiko)

Prvá Slovenka vo finále grandslamu

Martin Petro

Ten titulok si treba prečítať ešte raz, znie to totiž lahodne ako sláčikové kvarteto pri svadobnej hostine. Človek dostane málokedy možnosť písať nadpis s takou pýchou a zároveň s takou zásadnou informáciou v jeho obsahu. 


Pohľad upretý na miesto, kam vystúpa žltá chlpatá loptička Dominike v Melbourne pomáha. (photo: SITA/AP Photo/Andrew Brownbill)

Ako som strávil noc s Dominikou Cibulkovou

Martin Petro

Bol to piatok večer. Deň, v ktorom mladí ľudia chodia po náročnom týždni radi vypnúť. Trebárs na dno pohára. Aj môj večer mohol byť podobný, zhoda okolností spôsobila, že som polnoc strávil doma. S Dominikou.


Juan Martin del Potro takto trénoval na novú sezónu. Poctivo. (photo: SITA/AP Photo/Daniel Munoz)

Tenis v roku 2014

Martin Petro

Tenisová sezóna 2014 začala hneď ako sa roztopil posledný sneh. Na niektorých miestach nestihol napadnúť ani ten prvý. Napríklad v Katare, alebo na Slovensku. Tenisti nie sú rozmaznané primadony, nepotrebujú oddychovať štvrť roka, aby sa prichystali na nový ročník.


Športový svet očakáva, či sa po mundiale budú tešit Pelé s Neymarom, obhajcovia zo Španielska alebo niekto celkom iný. (photo: SITA/AP Photo/Ricardo Saibun-Santos)

Očakávania svetového fanúšika

Martin Petro

Tému očakávania pre rok 2014 sme rozdelili na dve podobné polovičky. Včera sme mysleli národne, dnes budeme globálne. Nový rok totiž podľa najnovších správ zasiahol aj ostatné krajiny. Za ostnatým drôtom, ktorý nás delí od zvyšku sveta, sa takisto víria sny, fantázie a nádeje.


Grigor Dimitrov už bozkal aj takúto veľkú trofej (v Stockholme, po turnaji ATP). Bude ale aj svetovou jednotkou? (photo: SITA/AP photo/Pontus Lundahl)

Kto bude novou tenisovou jednotkou?

Martin Petro

Tento príbeh je o tenisovej perspektíve. Baviť sa budeme o tom, kto bude najbližšou svetovou jednotkou? Vymenujeme si kandidátov, ktorí majú najväčšie šance vystriedať súčasných hegemónov.


To bude šalátu! (photo: SITA/AP Photo/Darko Vojinovic)

České štestíčko na dne šalátovej misy

David Pavlik

Český daviscupový výber je po roku opäť na tróne najprestížnejšej mužskej tímovej súťaže. Duo Berdych - Štěpánek nezastavila svetová dvojka vo výbere hostí Novak Djokovič, ani búrlivá belehradská atmosféra. České štestíčko znova ležalo na dne šalátovej misy.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36