Pohľad upretý na miesto, kam vystúpa žltá chlpatá loptička Dominike v Melbourne pomáha. (photo: SITA/AP Photo/Andrew Brownbill)

Ako som strávil noc s Dominikou Cibulkovou

Martin Petro

Bol to piatok večer. Deň, v ktorom mladí ľudia chodia po náročnom týždni radi vypnúť. Trebárs na dno pohára. Aj môj večer mohol byť podobný, zhoda okolností spôsobila, že som polnoc strávil doma. S Dominikou.


Juan Martin del Potro takto trénoval na novú sezónu. Poctivo. (photo: SITA/AP Photo/Daniel Munoz)

Tenis v roku 2014

Martin Petro

Tenisová sezóna 2014 začala hneď ako sa roztopil posledný sneh. Na niektorých miestach nestihol napadnúť ani ten prvý. Napríklad v Katare, alebo na Slovensku. Tenisti nie sú rozmaznané primadony, nepotrebujú oddychovať štvrť roka, aby sa prichystali na nový ročník.


Športový svet očakáva, či sa po mundiale budú tešit Pelé s Neymarom, obhajcovia zo Španielska alebo niekto celkom iný. (photo: SITA/AP Photo/Ricardo Saibun-Santos)

Očakávania svetového fanúšika

Martin Petro

Tému očakávania pre rok 2014 sme rozdelili na dve podobné polovičky. Včera sme mysleli národne, dnes budeme globálne. Nový rok totiž podľa najnovších správ zasiahol aj ostatné krajiny. Za ostnatým drôtom, ktorý nás delí od zvyšku sveta, sa takisto víria sny, fantázie a nádeje.


Grigor Dimitrov už bozkal aj takúto veľkú trofej (v Stockholme, po turnaji ATP). Bude ale aj svetovou jednotkou? (photo: SITA/AP photo/Pontus Lundahl)

Kto bude novou tenisovou jednotkou?

Martin Petro

Tento príbeh je o tenisovej perspektíve. Baviť sa budeme o tom, kto bude najbližšou svetovou jednotkou? Vymenujeme si kandidátov, ktorí majú najväčšie šance vystriedať súčasných hegemónov.


To bude šalátu! (photo: SITA/AP Photo/Darko Vojinovic)

České štestíčko na dne šalátovej misy

David Pavlik

Český daviscupový výber je po roku opäť na tróne najprestížnejšej mužskej tímovej súťaže. Duo Berdych - Štěpánek nezastavila svetová dvojka vo výbere hostí Novak Djokovič, ani búrlivá belehradská atmosféra. České štestíčko znova ležalo na dne šalátovej misy.


Radek Štěpánek, skutočný dôvod českého úspechu v Davis Cupe. (photo: SITA/AP Photo/Darko Vojinovic)

Berdych môže ďakovať Bohu za Štepánka

Štefan Cebro

Ukázal stredný prst Tipsarevičovi, čo ihneď poprel, zobral si za ženu Nicole Vaidišovú, ktorá po tom skončila s tenisom a on skončil s ňou. Keď prehrá, je neznesiteľný a nosí nevkusné tričká s karikovaným levom, ktorý vyzerá ako nadržaná mačka. V prvom rade je ale bojovník na pohľadanie, Radek Štěpánek.


Takto podával Lukasz Kubot v lete vo štvrťfinále Wimbledonu. Ako podáva dnes si môžete pozrieť na vlastné oči v NTC v Bratislave. A podať si naňho na základe tipov nášho vyslaného redaktora. (photo: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Ako Tomič štafetu smoly Kližanovi odovzdal

Martin Petro

Ďalší servis prichádza až dnes, pretože včera sme naším tretím okom cítili prítomnosť čiernej stredy a veľké tipérske sklamania. Tie aj prišli. Na nevyslovenú otázku odpovedám áno, dá sa zarobiť aj na takých, ba čo viac, niekedy ešte oveľa lepšie.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36