(photo: )

Osemfinále Majstrovstiev sveta všetkých čias v tenise žien

David Pavlik , Denis Bohumil Schvarcz a Martin Cejo Bosák

Šestnásť duelov 1.kola Majstrovstiev sveta všetkých čias v tenise žien, v ktorom hlasy čitateľov TakUrčitee určia najlepšiu, aká kedy držala tenisovú raketu v ruke, je za nami. Pavúk pokročil do ďalšej fázy, 16 tenistiek zabojuje dnes o svoje miesto vo štvrťfinále. Práve Vaše hlasy rozhodnú o tom, ktoré zástupkyne nežnejšieho pohlavia zostanú v hre o ďalší titul do už aj tak bohatej zbierky. 


James Blake. (photo: SITA/AP Photo/Andrew Brownbill)

Silný príbeh Jamesa Blakea

Martin Petro

Na záver prvého kalendárneho roka existencie nášho webu dovoľte pripomenúť niektoré z článkov, ktoré medzi čitateľmi od apríla zarezonovali. Označíme ich veľavravným logom, pribúdať budú denne. Šport nie len o góloch, bodoch a sekundách, ale často aj o príbehoch. Niekoľko silných tenisových opísal Martin Petro. Napríklad aj ten Jamesa Blakea.


Keď sa povie Stefan Edberg, pamäť vyhodí na 80% podobný obrázok. Zvyšných 20% snímku z podania.  (photo: SITA/AP Photo/Jae C. Hong)

Žiaden Edberg, žiaden Wilander

Martin Petro

Tento článok by mal byť celý o slovenskom domácom Daviscupovom víkende. Nech sa na to avšak dívam akokoľvek, vychádza mi (bohužiaľ alebo chvalabohu) iba jeden možný, veľmi priamočiary scenár.


To on!  (photo: SITA/AP Photo/Michel Euler)

Na betón: Najväčší rivali histórie

Martin Petro

Finále mužov obstará Nadal a Djokovič. Bude to ich vzájomný zápas číslo 37. Dostanú sa ním na delené prvé miesto v rebríčku najväčších rivalít Open éry. Zrejme nebudeme čakať dlho a dvojicu Lendl/McEnroe na čele legitímne vymenia.


Richard Gasquet sa teší presne tak, ako tipujúci, ktorí uverili našim tipom pred štvrťfinále. (photo: SITA/AP Photo/Julio Cortez)

Na betón: Kto poslúchol, zbohatol

Martin Petro

Ako spieva Janko Kurič: Ja som to vedel a už mám zbalené. Kto nás poslúchol, zbohatol a má už zbalené tiež. Minimálne za novým životom na Francúzskej riviére, pretože až toľko sa dalo na dvoch štvrťfinále zarobiť.


Najobávanejší jednoruký bekhend na svete. (photo: SITA/AP Photo/Mike Groll))

Federer môže skončiť, má dôstojného pokračovateľa

Štefan Cebro

„Joj keby ten Stanislas hral takto pred troma či štyrmi rokmi,“ povzdychlo si vo štvrtok v noci mnoho švajčiarskych fanúšikov. Ak by totiž Stanislas Wawrinka predvádzal výkony aké momentálne ukazuje na US Open pred časom, určite by mohol Roger Federer pomýšľať aj na zisk Davisovho pohára. 


Dva silné príbehy pri jednej sieti v New Yorku. James Blake podával ruku naposledy. (photo: SITA/AP Photo/Darron Cummings)

Na betón: Poltucet doterajších naj... z US Open

Martin Petro

Rubrika Na Betón mala prísť oveľa skôr, ešte oveľa skôr ako doma pristálo lietadlo s navrátivším Maťom Kližanom. Žiadny strach, všetko dobehneme instantnou dávkou tenisu priamo do kábla a druhý grandsalámový týždeň budeme tenistom na US Open dýchať naším pozorným okom priamo na šiju.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36