Najobávanejší jednoruký bekhend na svete. (photo: SITA/AP Photo/Mike Groll))

Federer môže skončiť, má dôstojného pokračovateľa

Štefan Cebro

„Joj keby ten Stanislas hral takto pred troma či štyrmi rokmi,“ povzdychlo si vo štvrtok v noci mnoho švajčiarskych fanúšikov. Ak by totiž Stanislas Wawrinka predvádzal výkony aké momentálne ukazuje na US Open pred časom, určite by mohol Roger Federer pomýšľať aj na zisk Davisovho pohára. 


Dva silné príbehy pri jednej sieti v New Yorku. James Blake podával ruku naposledy. (photo: SITA/AP Photo/Darron Cummings)

Na betón: Poltucet doterajších naj... z US Open

Martin Petro

Rubrika Na Betón mala prísť oveľa skôr, ešte oveľa skôr ako doma pristálo lietadlo s navrátivším Maťom Kližanom. Žiadny strach, všetko dobehneme instantnou dávkou tenisu priamo do kábla a druhý grandsalámový týždeň budeme tenistom na US Open dýchať naším pozorným okom priamo na šiju.


Dominika na US Open sklamala. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Nathan Denette)

Bum-bum tenis Cibulkovú nikam neposúva

Štefan Cebro

Slovenskí športoví fanúšikovia sú nenásytní. Keď náš športovec naznačí aspoň trochu, že patrí medzi svetovú špičku, hneď od neho očakávajú svetovú dominanciu. Možno to je tým, že tak radi na všetko nadávame a možno len tým, že chceme byť za každú cenu svetoví a keď to nedokážem ja, tak to musí dokázať športovec v mojom mene.


Klára Zakopalová (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Frank Gunn)

Tenisové maliny

Martin Petro

Tenisová túr je už štvrtým týždňom presunutá za obrovskú kaluž, kde hráči pískajú svojimi teniskami po modrých betónoch na US Open series a snažia sa o bonus vo výške jedného milióna dolárov. Zarobí si ho hráč, ktorý získa za týchto turnajoch v súčte najviac bodov a zároveň zoberie titul na poslednom grandsaláme sezóny, na kurtoch Flushing Meadows. Pri naháňačke o ťažké prachy nie je núdza o nevšedné a zaujímavé momenty. S tenisovými bizarnosťami sa akoby roztrhlo vrece. Článok sumarizuje najlepšie z nich.


Póza pripomína karatistku Lindu z maďarského seriálu, na tenisové zbrane Magdy nenašli recept Nemky, ani Rusky. (photo: SITA/AP Photo/Alex Brandon)

Washingtonská nadvláda Magdy Rybárikovej

Martin Petro

Po Saganovom úspechu na Tour v šprintérskej súťaži, po Cibuľkovej turnajovom titule v kalifornskom Stanforde, a po Galisovej výhre 5:0 nad Myjavou je tú ďalší dôvod, pre ktorý môžeme pobehovať po ulici zabalení v slovenských vlajkách a z áut vytrubovať Matúškovú hymnu. Lukratívny tenisový turnaj WTA vo Washingtone, rovnako ako pred rokom, ovládla Magda Rybáriková; rovnako ako pred rokom, aj teraz úplne nečakane.


Serena vs. Maria. Catfight ako vyšitý. (photo: SITA/AP Photo/Sang Tan; Christophe Ena)

Pubertálna zápletka ženského Wimbledonu

Denis Bohumil Schvarcz

Ako zvykne hovoriť a písať Martin Petro, tenisový guru TakUrčitee, popri grandslamových turnajoch sa hrajú a vypĺňajú aj ženské pavúky. Treba priznať, že v posledných rokoch niet veľa dôvodov pozerať sa na ženský tenis. Pravda, ak nie ste zaťažení na rusko-bielorusko-poľsko-česko-srbské sirény s raketami v rukách. Výnimkou je - samozrejme - Fed Cup. Vtedy je celovíkendové utrpenie fanúšikovanie pred televízorom otázkou národnej spolupatričnosti. 


Keď hral naposledy Andy Murray vo Wimbledone, skončilo to takto. (photo: SITA/AP Photo/Elise Amendola)

Všetko, čo potrebujete vedieť pred Wimbledonom

Martin Petro

Je tu koniec júna. Čo to znamená okrem toho, že náš volant bude mať 95 stupňov Celzia, ak necháme cez obed auto mimo tieňa? Áno, jasné, dozrievajú jahody. A ďalej? Začína Wimbledon, tenisový turnaj, na ktorom sa tie jahody budú vo veľkom deflorovať, pardon jesť.


Včerajší zápas zmenil názov dezertu v jednom  z obchodov neďaleko Roland Garros. Dnes si Federera už nedáte.  (photo: SITA/AP Photo/Peter Dejong)

Stávkovací bon appetit, druhý štvrťfinálový deň

Martin Petro

Diváci v bielych placatých klobúkoch (parížsky trademark) si včera sadali na svoje miesta s veľkými očakávaniami. Logicky, pretože to, čo na tomto turnaji doteraz aktéri predvádzali, bola óda na tenis, priam dokonalá pozvánka. Očakával sa poctivý, typický antukový, tenis najvyššej úrovne, ktorý bude napínavý do poslednej loptičky. Čo z tohto zoznamu mal možnosť divák včera vidieť? Skoro nič.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36