Lindsay Vonnová v cieli Super-G počas MS v USA. (photo: SITA/AP Photo/Marco Trovati)

Komu sa splní americký sen?

Andrej Fuksa

Takto pred rokom sme náš zrak upierali pod olympijské kruhy v Soči, tohtoročný február bude patriť svetovým šampionátom. Sériu zápolení o cenné medaily zo sveta zimných športov odštartovali už predvčerom v americkom Beaver Creeku lyžiari. O jedenásť sád medailí zabojuje špička z celého sveta a to by sme neboli my, ak by sme sa neskúsili zatipovať, komu budú po skončení šampionátu veselo hompálať na krku.


Letí Simon Ammann. Doletí k výhre v Turné 4 mostíkov? (photo: SITA/Kerstin Joensson)

Turné 4 mostíkov: Koudelka, alebo iný z desiatky favoritov?

Andrej Fuksa

Ak ste vášniví fanúšikovia skokov, občas odsledujete preteky SP, vygooglite nejaký fatal crash, alebo o tomto športe viete maximálne to, že sa skáče na lyžiach a pretekári sú totálni šialenci, už podľa nadpisu vám musí byť jasné, že aktuálny ročník je veľmi vyrovnaný. Favoritov je toľko, ako vianočných blahoželaní. 


Roman Koudelka, víťaz z Klingenthalu. (photo: SITA/AP Photo/Jens Meyer)

Víkendové snehovánky: Ako ďaleko pred nami sú Česi?

Andrej Fuksa

Sňäh je u nás stále v nedohľadne, teší aspoň fakt, že si zimnú idylku už naplno môžeme vychutnať pri televíznych obrazovkách. Doposiaľ boli víkendy, čo sa týka disciplín neúplné, až teraz môžeme začať s našou (obľúbenou) rubrikou. Zimné športy sú rozmanité, budeme sa snažiť zahrnúť všetky dôležité udalosti.


Therese Johaugová vo vytržení z olympijskej medaily. V našom rebríčku tak dobre neskončila, radosť ale môže pokojne prejaviť veľmi podobne. (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

Osobnosti lyžiarskej sezóny

Andrej Fuksa

Sňäh pomaly mizne aj z najvyššie položených stredísk, lyžiari už definitívne uložili svoje náčinie na letný polospánok. Sezóna sa teda skončila a športovým teoretikom svitlo na najlepšie časy. Ide sa bilancovať. Keďže nechceme byť pozadu, sme tu s najpriamejším a zároveň najneobjektívnejším rebríčkom. 


Mladá, pekná, úspešná. Mikaela Schiffrinová, vychádzajúca lužiarska hviezda. (photo: SITA/AP Photo/Alessandro Trovati)

Mladí lyžiari, ktorých mená sa potrebujeme naučiť

Andrej Fuksa

Zimným športovcom včera odzvonilo (biatlonistom dozvoní až na budúci týždeň),  sezóna bola plná bravúrnych výkonov chalanov a dievčat, ktorí sa len prednedávnom naháňali po ihrisku, ukazovali rodičom žiacku knižku, či ich prosíkali aby im kúpili novú Barbie alebo autíčko. Prinášame vám desať mien, ktoré si zapíšte do debilníčka, ešte o nich budete počuť.


Anders Bardal, jediný v súčasnosti súci severský skokan. (photo: SITA/AP Photo/Terje Bendiksby)

Severskí skokani majú problémy, po Fínoch upadajú aj Nóri

Andrej Fuksa

Skoky na lyžiach sú na Škandinávii národným športom. Nie sú to behy, či biatlon, ale severskí skokani patrili vždy medzi najlepších. V osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch za éry Mattiho Nykänena (kým ešte nepodľahol svetským radovánkam) nevyhrali celkové hodnotenie Svetového pohára z desiatych prípadov len raz. V poslednom období to už nebolo také ružové, ale Ahonen, či Ljøkelsøy vedeli zaletieť na najvyššie priečky. Momentálne sa obe veľmoci topia v zlých výkonoch. Otázka je, že do kedy a ako sa to zmení.


Matej Kazár má od nás palec hore. Veľa sme ich ale nerozdali. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Slovenské olympíjske palce

Andrej Fuksa

исход, dobojované. Medvedík Míša nám zo Soči naposledy zamával. Nám pod Tatrami najviac urobila radosť Nastenka Kuzminová a sklamali hokejisti, ale lajky a dislajky si zaslúži viac našich športovcov. A ako hovorí Jana Gantnerová, treba hĺbkovú analýzu. Nám nech postačí taká, aby jej rozumeli aj poslanci Národnej rady.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12