Matej Kazár má od nás palec hore. Veľa sme ich ale nerozdali. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Slovenské olympíjske palce

Andrej Fuksa

исход, dobojované. Medvedík Míša nám zo Soči naposledy zamával. Nám pod Tatrami najviac urobila radosť Nastenka Kuzminová a sklamali hokejisti, ale lajky a dislajky si zaslúži viac našich športovcov. A ako hovorí Jana Gantnerová, treba hĺbkovú analýzu. Nám nech postačí taká, aby jej rozumeli aj poslanci Národnej rady.


Bodaj by sa neusmieval, Ole Einar Bjoerndalen, na zlatom stupienku po pretekoch zmiešaných štafiet v Soči. (photo: SITA/AP Photo/Lee Jin-man)

Olééé! ..alebo keď Bjorndalen je viac ako Bjorn Daehlie

Števo Kolibár

Jamka na brade, sliny na kombinéze. Že nevábne? Spýtajte sa zlatokopiek, podobné typy priam zbožňujú. Stačí len mať zlato na krku, trebárs ako Bjørndalen, a hneď je ten svet krajší. Ole Einar však ponúka omnoho viac, veď najnovšie je najúspešnejším zimným olympionikom všetkých čias. Bjøriete?


Adam v cieli slalomu.  (photo: SITA/AP Photo/Gero Breloer)

Žampa je šampionátový typ, ešte nám môže priniesť veľa radosti

Andrej Fuksa

Adam Žampa piatym miestom na ZOH všetkých potešil, ale najmä prekvapil. Jeho skvelý výsledok môžeme pri súčasných žabomyších vojnách medzi zväzom a lyžiarmi skutočne považovať za zázrak. V super kombinácii dokonale zaskočil najlepších. Bol to len výkrik do tmy, alebo náznak, že sa zas a znova pod Tatrami narodila veľká športová osobnosť?


Ešte jeden. Ešte jeden. Taký zlatý zážitok chceme dnes podvečer. (photo: SITA/AP Photo/Morry Gash)

Päť dôvodov pre ďalšie zlato, ktoré inde nenájdete

Andrej Fuksa

Od nedele sme nie len hokejová, ale na pár dní aj biatlonová republika. Nasti Kuzminovej fandia aj takí, ktorí biatlon vidia druhý krát po Vancouveri. Dnes opäť výstrely Anastasie zastavia všetko okrem pravidelných spojov hromadnej dopravy, každý bude tŕpnuť pri dvadsiatich výstreloch. 


Simon Ammann sa odráža pri tréningu na mostíku v Soči. Doskočí pre ďalšie olympijske zlatá? (photo: SITA/AP Photo/Dmitry Lovetsky)

Tipujeme olympiádu: Schlierenzauer sa legendou ešte nestane

Andrej Fuksa

Festival na snehu sa začína už o pár dní, preto je najvyšší čas špekulovať a tipovať, kto bude na medailovom ceremoniáli pyšne stáť s novou ozdobou na krku. V predolympijskom týždni vám každý deň postupne prinesieme tipy na súboje na strelnici, okruhoch, mostíkoch, či zjazdovkách. Dnes- skokanské mostíky.


Takto lieta Julia Mancusová. Veľké preteky bez jej medaily sú nepredstaviteľné. (photo: SITA/AP Photo/Domenico Stinellis)

Tipujeme olympiádu: Na svahoch nikto nezíska dve zlaté

Andrej Fuksa

Festival na snehu sa začína už o pár dní, preto je najvyšší čas špekulovať a tipovať, kto bude na medailovom ceremoniály pyšne stáť s novou ozdobou na krku. V predolympijskom týždni vám každý deň postupne prinesieme tipy na súboje na strelnici, okruhoch, mostíkoch, či zjazdovkách. Dnes - zjazdové lyžovanie.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12