Čistá Lyža! Neobejktívna súťaž o majstra svahu

01.03.2016 / Denis Bohumil Schvarcz
 (photo: )

Športu zdar a zjazdovému lyžovaniu zvlášť. Svetový pohár v Jasnej nie, že klope na dvere, on už má jednu nohu v lyžiarke za nimi. Určite evidujete stav príprav svahu, snehu, pretekárok, ktoré sa pomaly zlietavajú pod Tatru, a všetkého dôležitého pred priam historickým víkendom na krásnych slovenskych horách. Aby sme podporili prestížnu akciu a pomohli svojou troškou dostať fanúšikov lyžovania do prevádzkovej teploty, ktorú budú v sobotu a najmä nedeľu v Jasnej potrebovať, pripravili sme pre nich - rozumej pre vás - jednu neobjektívnu súťaž. 

O majstra svahu

Vyhlasujeme súťaž popularity. Či ste lyžiar rekreačný, závodný, alebo len pasívny, je pravdepodobné, že ste niekedy v živote cítili emóciu pri jednom z pretekárov, či pretekárok vo Svetovom pohári. Napríklad mne sa najviac páčil jeden Talian. Pamätám si, ako sa chlap medvedej povahy rútil dole slalomovými bránkami tak, že som občas mal pocit, že medzi nimi ani nerobí oblúky. Že sa len valí dolu svahom a je úlohou modrých a červených tyčiek, aby sa mu uhli. Famózny pánko, ešte aj veľa vyhrával. Môjho favorita asi uhádnete hravo. 

Ak ste mali - alebo ešte lepšie ak počas slalomového boomu stále máte - v sebe lásku k sympatickému lyžiarovi, či lyžiarke, súťaž je určená pre vás. Každý deň si z dvojice v pavúku vyberte jedného vášmu srdcu milšieho a pomôžte posunúť ho do ďalšieho dňa. Zo šestnástich dnes bude zajtra osem, vo štvrtok štyria a v piatok najpopulárnejší muž a žena. Keď udrie magický piaty marec spoznáme Majstra svahu. Alebo  majsterku, je to len vo vašich myšiach, klávesniciach,  monitoroch a srdiečkach. Dajte do toho všetko, oplatí sa! 

Šestnásť vyvolených

Osmička mužov a rovnaký počet žien vzišiel z intelektuálnej diskusie redakčného tímu vo Facebook chate. Vybrali by sme lyžiarov aj 32, možno aj 64, a keby bolo najhoršie a museli sme vyplniť pavúk tenisového grandslamu aj 128. Umúdrili sme sa ale a zostali pri vybranej šestnástke. Krásny vek Ideálny počet.

Medzi mužmi sú len veľké, ešte väčšie a obrovské mená. Ingemar Stenmark, Alberto Tomba, Kjetil Andre Aamodt, Lasse Kjus, Hermann Maier, Bode Miller, Benjamin Reich a Axel Lund Svindal sú všetko mená, ktoré poznajú v každej športovej domácnosti. Všetky počuli desiatky krát vo víkendových Góloch-Bodoch-Sekundách, všetkých videl preberať si olympíjske, či majstrovské medaily. Ťažko bude z nich vyberať, ale vy to zvládnete. 

Medzi ženami, lyžiarkami je zostava viac "aktuálna". Aj pre zvýšenú pozornosť, ktorú slovenskí fanúšikovia venujú krásnej športovej disciplíne v aktuálnom ročníku. Veroniku a Petru predstavovať nemusíme, o ich popularite na domácom sňähu nepochybujeme. Marlies Schieldová (pikoška, manželka Benjamina Reicha na opačnej strane pavúka), Janica Kosteličová, Tina Mazeová, Regine Cavagnoudová a dve famózne Američanky, Lindsay Vonnová a Mikaela Schriffinová tvoria osmičku, z ktorej si môžete vyberať. 

Hlavná výhra

Nehráme len tak pre nič, za nič. Hlavná cena je jednoducho famózna. Prilba Veroniky Velez Zuzulovej. Čistá lyža!

Lepšiu výhru sme v žiadnej súťaži zatiaľ nemali. Hlavnýá cena bude len jedna, lebo je taká exkluzívna.

Na zapojenie do súťaže stačí vyplniť jeden z formulárov kedykoľvek počas týždňa a budete v hre. Či sa na vás v sobotu usmeje šťastie, dozviete sa v sobotu. Logické,  nie? Budú aj ceny útechy, suveníry s logom TakUrčitee sú minimom. Kompletný zoznam víťazov nájdete na našom webe cez víkend. 

Hlasujte do 21:00

Každé kolo má uzávierku o 21:00 v deň, na druhý deň ráno začína kolo nové. Verím, že sa chápeme. A teraz smelo do toho.

 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Napíš komentár