Čistá Lyža, druhé kolo. Stenmark, Shriffinová aj Kosteličová vypadli hneď na úvod, Slovenky sú stále v hre

02.03.2016 / Denis Bohumil Schvarcz
 (photo: Martin Cejo Bosák)

/ (photo: Martin Cejo Bosák)

Veronika podpisuje hlavnú cenu v súťaži.

Prvé kolo bolo pravé, slalomárske. Dnes je na programe druhé, zo štyroch. Hlasujte aj dnes v súťaži Čistá lyža! O majstra svahu a zvoľte najpopulárnejšieho lyžiara, ktorý podľa vás pretekal s víchrom opreteky, dolukopcom. Na nečakané výsledky hlasovania fanúšikov sme tak trochu zvyknutí, keď si dobre pamätám, Jožko Golonka neprežil prvé kolo v súťaži o najlepšieho olympionika. Slalomárov zostalo tri dni pred začiatkom súťaží v Jasnej osem, pozrime sa, ktorých ste poslali predčasne do sprchy a kto je ešte v hre. 

Muži

Štartové číslo jeden nepomohlo prvému nasadenému mužovi, Ingemar Stenmark vypadol hneď v úvode na prekážke, ktorú mu do cesty postavili Nóri. Ako hovorí Marián Čikovský, "toto Šved nevidzel." Jeden z najslávnejších Švédov nemal proti jednému z mnohých Nórov šancu. Asi preto, že je starší. Čo už, svet vždy patril mladíkom. O dominancii Hermanna Maiera sme v redakcii nepochybovali, je našim favoritom na výhru svojho pohlavia. Teda mužskej časti pavúka, samozrejme. Bode Miller vs Alberto Tomba by bol skvelý súboj v ringu, na Divokom západe, v paralelnom vesmíre aj v paralelnom slalome. Mano a mano, rozhodnete svojim hlasom vy. 

 

Ženy

Dievčatá nás potešili. Veď to oni zvyknú, všakáno. Obe slovenské železá v ohni roztavili svoje súperky v prvom kole na totálku. Veronika aj Petra sú na ceste rozdať si to vo finále nežnejšej polovice pavúčika, v ceste im stoja Linsday Vonnová a Tina Mazeová. Slovinku, ktorá porazila Chorvátku si so Slovenkou v našej súťaži určite nikto nepomýli, že Vonnová porazí Shriffinovú a bude tak stáť zoči-voči Veronike sme ale čakali už menej. Máte to vo vlastných klikoch, ktoré dve zo štyroch postúpia do zajtrajšieho - ako hovoria bratia Česi - klání. Po slovensky asi "klania". To bol džouk. 

Druhé kolo

Viete teda, čo máte robiť. Dajte štyri kliky svojim favoritom, aj tak ste ráno necvičili a trošku fyzickej aktivity ešte nikomu nezaškodilo. Nezabudnite na email, aby ste mohli vyhrať podpísanú prilbu (viď obrázok vyššie). A zajtra čekujte, kto to má do finále na skok. 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Napíš komentár