Čistá Lyža III. Maier, Miller, Veronika a Petra

03.03.2016 / Denis Bohumil Schvarcz
Štyria najpopulárnejší. (photo: Martin Cejo Bosák.)

Štyria najpopulárnejší. / (photo: Martin Cejo Bosák.)

Blížime sa do finále. Už sú v hre o Majstra svahu len štyria lyžiari. Súťaž popularity čitateľov TakUrčitee prináša dnes predposledné hlasovanie. Rozhodnite o najpopulárnejšom lyžiarovi a najpopulárnejšej lyžiarke, ktorú ste kedy videli brázdiť biele kopce a vyhrajte prilbu podpísanú Veronikou Velez Zuzulovou. 

Muži

Polovica mužského semifinále prebehla bez prekvapenia, Hermann Maier si s Axelom Lundom Svindalom poradil tak, ako s väčšinou rivalov počas svojej dlhej úspešnej kariéry. Hladko. Takmer dve tretiny vašich hlasov znamenali, že si pokojne zlyžoval druhým kolom a aj do tretieho nastúpi ako favorit. 

Tombovi druhé kolo prekvapivo (aspoň pre mňa) nevyšlo. Alberto nestačil na mladšieho a rovnako dravého Bodeho Millera zo Spojených štátov amerických. Bol to pekný, tesný súboj no do cieľa prišiel Američan s miernym náskokom. Škoda, mojim favoritom bol veľký Talian. Nielen na semifinále mužskej časti pavúčika. 

 

 

Ženy

Je evidentné, kto velí fanúšikom žien. Naše devy, na ktoré sa všetci tešíme do Jasnej. Veronika Velez Zuzulová nepripustila prekvapenie a možno aj preto sa Lindsay Vonnová z Jasnej odhlásila. Žartujem, samozrejme. Želáme skorý návrat na zľadovatelé pisty. 

Do grande finále môže z našich ale len jedna. Petra Vlhová si získala vaše srdcia, no najmä hlasy keď dominovala Tine Mazeovej a už je pripravená na sesterský (aj keď samozrejme len metaforicky) súboj so staršou reprezentačnou kolegyňou. 

 

Finále pohlaví

Ako vždy, máte to v bruškách prstov vy. Herminator vs BodeMiller, Zuzu vs Petra V.. Hlasujte, vypíšte emailovú adresu a ste v hre. Blížme sa do finále, Jasná klope na dvere.  

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Napíš komentár