Ako sa zrodilo zrušenie galavečera Hokejista roka?

11.07.2015 / Peter Vretenička
Aj tento muž bol na poslednom zasadnutí SZĽH.  (photo: SITA/Robert Tappert)

Aj tento muž bol na poslednom zasadnutí SZĽH. / (photo: SITA/Robert Tappert)

Tento týždeň sa konalo mimoriadne zasadnutie výkonného výboru Slovenského zväzu ľudového hokeja a boli sme pritom. Upozorňujeme, že tento článok nie je vhodný pre slabšie povahy. Je fiktívny, takže akákoľvek podoba so skutočnými osobami a udalosťami je čisto náhodná.

 

Scéna: Zasadacia miestnosť kancelárskej budovy. Najväčší hokejoví odborníci sa zhromaždili okolo veľkého mahagónového stola. Vonku je tak teplo, že aj skupina Kabát sa premenovala na Tielko. Igor Boratček sedí za vrchom stola a pokúša sa rozmýšľať, aby zas nezačal hovoriť od veci. 

Boratček: Vitajte kamaráti! Zišli sme sa tu dnes, kvôli jednej naliehavej veci. Ale ešte predtým si dáme rýchlu prezenčku.

(Mumľajúc začne čítať z papiera)

Boratček: Tibor Turban?

Turban: Tu!

Boratček: Martin Sliepka?

Sliepka: Tu!

Boratček: Dušan Mrázik?

Turban: Je tu! Spí hneď vedľa mňa.

Boratček: Lukáš Machuľa?

(Ostalo hrobové ticho)

Boratček: ,,Lukáš Machuľa?“ zvolal tak hlasne, že zobudil spiaceho Mrázika.

Mrázik: ,,To je kto, ten Machuľa?“ spýtal sa ospalo.

Boratček: To je predsa ten, čo sedel v Göteborgu za ruskou bránou, keď dal Peter Bondra zlatý gól.

Sliepka: Zrejme neprišiel preto, lebo píše do svojho blogu o tom, ako sa predtým v tebe mýlil.

(V tom sa otvorili dvere a vstúpil prepotený Machuľa s Bibliou v ruke)

Machuľa: Prepáčte, ale zdržalo ma obviňovanie novinárov, ktorí mi kládli nevhodné otázky.

Boratček: ,,Učíš sa rýchlo,“ široko sa usmial. ,,Zvyšok prezenčky ako vždy nedokončím, aby som mohol do médií povedať, že nemôžem odstúpiť, keďže tu mám ešte rozrobené nejaké projekty,“ usmial sa ešte Širokejšie.

Boratček: Dnešná téma bude hokejista roka.

,,A nemali by sme riešiť a pomaly začať napĺňať niečo z volebného programu?“ ozvalo sa svedomie niekoho z prítomných. Avšak po tejto otázke nastal podľa očakávaní masívny výbuch smiechu.

Boratček: Určite nie, veď ten volebný program nebol ani môj. Celý som ho okopíroval od Riša.

Machuľa: ,,Igor, ty si najlepší!“ vykríkol ako tínedžerka na koncerte Justina Biebera.

(Hromadné smiechoty vystriedal uznanlivý potlesk)

Boratček: A mám ďalší skvelý plán. Zrušíme galavečer hokejista roka a peniaze, ktoré mali ísť na túto akciu si rozdelíme. Našou úlohou je dnes vymyslieť výhovorku pre médiá.

Pukulovič: Povedzme, že preto, lebo to hráči chceli bojkotovať. My chceme hokej spájať a nie deliť. A čerešničkou bude, že povieme, že nám je ľúto predovšetkým fanúšikov.

Boratček: Božinku, tí hráči nám to s tým bojkotom lepšie nahrať ani nemohli. Fanúšikovia sú mi síce ukradnutí, ale môžeš to povedať, že nás to mrzí kvôli nim. Nech si naivne myslia, že zväz je tu pre nich. Ale čo spravíme oficiálne s tými peniazmi. Nejaké návrhy, páni?

Mrázik: Dáme ich akože extraligovým klubom.

Boratček: To nie, každý predsa vie, že tým stačia splátkové kalendáre.  

Machuľa: Dajme ich klubu HC Petržalka 2010 alebo na ženský hokej.

Boratček: To by šlo, o ženskom hokeji nikto veľa nevie, takže verejnosť tomu uverí.  A možno by mi opäť zožrali, kebyže na nich znova vytiahnem projekt ,,Korčuľuje celé Slovensko“.

Machuľa: ,,Igor, ty si najlepší!“ vykríkol ako dôchodkyňa na koncerte Robka Kazíka.

Pukulovič: Výborný nápad, spomeňme mládež, veď  Slováci stále bľabocú hlavne o mládeži.

Boratček: A priznám sa, že tomu celkom nechápem, veď bronz na MS do 20 rokov je jasným dôkazom, že nás mládežnícky hokej stále patrí do svetovej špičky. Hlavne projekt dvadsiatky nám závidí celý svet.

Pukulovič: Poviem teda, že sme sa rozhodli financie rozdeliť mládežníckym klubom.

Boratček: Dohodnuté, to nám určite zožerú aj s navijakom. A ja ešte do toho poviem, že robím v hokeji a pre hokej už 16 rokov a každému – vrátane všetkých hokejových reprezentantov sa môžem pokojne pozrieť do očí. Pritom nikomu nenapadne, že to ani nebudem musieť, keďže galavečer nebude a neuvidím sa s nimi.

Machuľa: Igor, ty si najlepší!

Pukulovič: Si naša jednička!

Turban: Hokejový zväz si lepšieho prezidenta ani nemohol priať!

(V miestnosti začalo skupinové skandovanie I-GOR-SI-NAJ-LEP-ŠÍ)

Boratček: Som rád, že od vás denne cítim podporu väčšiny slovenskej hokejovej verejnosti a medzinárodných kolegov. Ešteže vás mám pri sebe, inak by som možno odstúpil.

Machuľa: Načo by si to robil, veď vieme ako to tu chodí. Psy brešú, ale karavána ide ďalej. O mesiac si na priebeh volieb už nikto nespomenie. A prepáčia nám, keď to rovnako oblafneme aj o štyri roky.

Mrázik: Môžem to potvrdiť. Ja som vo Zvolene vyhodil trénera hneď potom, ako nás priviedol k majstrovskému titulu. Chvíľu sa pýtali, že prečo? Potom sa nato ale zabudlo.

Turban: Súhlasím, Slováci sa nedokážu spojiť a niečomu sa postaviť. Zanadávajú si a prispôsobia sa, lebo vedia, že sa aj tak nič nezmení.

Boratček: Ďakujem kamaráti, sľubujem, že zisk z MS 2019 bude ešte väčší než pred štyrmi rokmi. Užite si leto, ďalšie zasadnutie si dáme pred štartom extraligy.

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár