ÍRSKO – BOSNA ...Kvalifikácia EURO 2016

16.11.2015 / Stewo Biroš
Bude Edin Dzeko rovnako zadumaný aj po večernom zápase? (photo: SITA/AP Photo/Amel Emric)

Bude Edin Dzeko rovnako zadumaný aj po večernom zápase? / (photo: SITA/AP Photo/Amel Emric)

Stroho, sucho, svižne.

Na Aviva Stadium v miliónovom Dubline stačí Írom v barážovej odvete 0:0 a akákoľvek výhra, po 1:1 v prvom zápolení karty jednoducho nerozdali inak. Zápas je bez favorita, pri kurzových číslach 2.5 versus 3.4 rátajte s tým, že tieto počítajú nielen s domácou hrudou, no i s orodovaním svätého Patrika a faktom, že Zelených nemôže nepraj osudu fackať donekonečna. V navrátivšom sa O´Sheovi by som spasiteľa stopercentne nehľadal, ak v niekom hej, tak v koučovi Martinovi O´Nealovi. Borec okradol v kariére viac tipérov ako Jose za posledné tri mesiace. A záverom by ešte drzosť hlesla, že ak niekomu v bosnianskom zadnom voji neujde Long a Waltersovi nepadne slepinger na hlavu, Írsko to doma najskôr nedá.
 
Bosna má späť v hre Muhameda Besica a naďalej v bráne Asmira Begovica, alfu i omegu možnej domácej slzy spadnutej na tunajšiu matinku zem. Dzeko pôjde na kref a číselko 2.46 na postup hostí na EURO za euro+ sa proste skúsiť musí.
 
Večer idem proti pravdepodobnosti a dlhom, nedajte sa zbaláchať. Lebo staviť proti Martinovi a jeho zaroseným brýlkom, to fatálne musím. Vidíme sa skoro, kámo a ...
 
O pár hodín v Belfaste - a hlavne pri CT Sport - aj s vami, amigos!
Stewo Biroš

Stewo Biroš

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár