Koniec Slovnaft arény. Prekrstite štadión Slovana!

08.02.2016 / Peter Vretenička
Zimný štadión najslávnejšieho krasokorčuliara. (photo: SITA/Marko Erd)

Zimný štadión najslávnejšieho krasokorčuliara. / (photo: SITA/Marko Erd)

Najznámejší slovenský hokejový klub sa po troch rokoch dočkal playoff. Navyše čoskoro prekrstí svoj štadión, čo síce vôbec nesúvisí s prvou vetou, ale je to pravda. Preto sa pýtam, aký nový názov by ste pre domovský stánok Slovana vybrali vy?    

Prekrstite zimák 

Jeden zo siedmich divov Bratislavy v budúcej sezóne neponesie názov Slovnaft Aréna, nakoľko si obe strany po štyroch rokoch spolupráce naliali posledný, kapurkový pohárik. Avšak Slovanisti chcú vzhľadom k náročnému rozpočtu pre KHL názov štadióna predať opäť, za čo požadujú polmilióna eur ročne. Bohužiaľ Bohumil akurát teraz presne toľko momentálne nemá, takže názov "Zimný štadión? TakUrčitee!" môžeme vylúčiť. Z hry taktiež vypadáva aj ,,Belasé hniezdo“, pretože to by bolo príliš romantické. "Orlie hniezdo" navrhnúť môžete, len nie je isté či sa nájde finančne zabezpečený sup, ktorý ho bude chcieť aj použiť.

Realisti by dozaista odsúhlasili názov ,,Príbytok večne porazených“, keďže sa Slovan emigráciou z extraligy do KHL, dobrovoľne odsúdil na trvalé fungovanie v rámci motta: ,,Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa.“ Nebudeme si predsa klamať, zisk Gagarinovho pohára je pravdepodobný ako to, že sa vám podarí obliznúť vlastný lakeť. Nemusíte sa hanbiť, ak ste túto vetu začali čítať až potom, ako ste to s tým lakťom vyskúšali. Dokonca ani v prípade, že ste fanúšikom klubu, ktorého najväčší úspech je postup do play-off. Keď ale ročník 2015/16 zázrakom vyhrajú, tento odstavec sa automaticky z článku vymaže a vy zabudnete, že ste ho niekedy čítali. Will Smith s tým druhým v čiernych okuliaroch mi to sľúbili.

Ale, prejdime už k pointe článku, ktorou je nasledujúci dotazník, kde môžete napísať svoj nápad na nový názov pre štadión belasých. Jedno je isté, kým niečo vymyslíte, dobre sa zabavíte! Tak popustite uzdu fantázií a podeľte sa s výsledkom:  


Keďže táto anketa je súťažná, máte šancu vyhrať fantastický pocit z toho, že ste už konečne niečo vyhrali. K tomu niekomu z vás ešte pribalíme a pošleme malú drobnosť, ktorú si navždy môžete spájať s týmto jedinečným pocitom. Veľa šťastia!

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár