Jedna futbalová streda

05.03.2016 / Richard Hanzlik
Futbalová streda v Trnave. (photo: Richard Hanzlik)

Futbalová streda v Trnave. / (photo: Richard Hanzlik)

Konečne je streda! Futbalový deň v pravom zmysle slova. Už od 18.20 si to proti sebe rozdajú Spartak Trnava s Podbrezovou.

Skvelý deň

Futbalová verejnosť bojovala za lepší hrací čas, ale o 12.30 vysielala verejnoprávna dvojka cyklus rozhovorov premiéra s premiérom. Druhé jarné kolo, pre Spartak prvé domáce, fanúšikovia sú hladní po futbale. Minister a majster športu A. Kolesík vybavil pre všetkých futbalových fanúšikov deň voľna v práci. Stačí sa preukázať záujmom a vedomosťami o nadchádzajúcom zápase. Ľudia sa schádzajú z celého okolia Trnavy a Podbrezovej, veď vlaky sú takmer zadarmo a najmodernejší štadión na Slovensku láka minimálne rovnako ako zľavové letáky v schránkach.

Spartak Trnava, klub z najfutbalovejšieho mesta na Slovensku, preslávený svojou mládežníckou akadémiou a výchovou futbalových talizmanov. V posledných piatich sezónach získal tri tituly majstra Slovenska a jeho odchovanci už hviezda v takých kluboch, ako napríklad Lazio Rím alebo Valencia. Majiteľ klubu pri jeho preberaní avizoval systematickú prácu s klubom a nenechal sa odradiť smolou z Rimavskej Soboty. Veď aj Benfica je ževraj prekliata a stále žije. Aj ten orol im lieta a vždy sa vráti.

Proti domácim andelom nastúpia železiari z Podbrezovej, ambiciózneho klubu, ktorému nikto nepovie inak, ako ten klub, čo je niekde medzi Bystricou a Košicami. Mužstvo z takmer samého srdca Slovenska je v najvyššej súťaži pomerne nové, zato jeho herný prejav ho predurčuje k tomu, aby sa natrvalo etablovalo na slovenskom futbalovom nebi.

Hrejivé februárové počasie už víta dnešných aktérov a zápas začne gradovať skôr, ako by ste stihli povedať: Dva hotdogy s horčicou, čaj, pivo a kolu poprosím. Spartak, ako je preňho zvykom, súpera zatlačí a lopty lietajú zo strany na stranu. Vyplatilo sa vycestovať do Turecka na sústredenie, na takýto futbal je radosť pozerať. Diváci dokonca nestíhajú fotiť štadión na Instagram a pridávať pod fotky veselé heštegy. Posily do kádra zapadli lepšie ako 17-palcový disk do výmoľu na ceste a výstavné kombinácie na obidvoch stranách ulahodia nejednému kožmekerovi.

Šikovnému oku neutečú ani tajuplné postavy v prešivákoch, ktoré pozorne sledujú hráčov oboch mužstiev. Skauti z Anglicka, Nemecka a Mexika si môžu vyberať a nakupovať bez nutnosti registrácie vo vernostnom programe a odoberaní newslettera.

Hráči hrajú s nasadením ako medveď z Revenanta a po konci zápasu si obidva tímy užijú frenetický potlesk naplneného hľadiska. Body zostávajú doma a ľudia sa spokojne rozchádzajú domov. Bodaj by aj nie, Spartak tróni na prvej priečke a sériu bez prehry natiahol už na 7 zápasov.

"…Mami, tie huby v omelete boli naozaj šampióny? Som mal nejaký blbý sen."

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

Napíš komentár