Je Ovečkin Supermanom?

28.08.2013 / Peter Vretenička
Je, alebo nie je Ovečkin Supermanom? (photo: Internet)

Je, alebo nie je Ovečkin Supermanom? / (photo: Internet)

Najlepší kanonier uplynulej sezóny NHL a najlepšie platený hokejista planéty (9,5 mil. USD) Rus Alexander Ovečkin prejavuje v poslednom období symptómy superhrdinu. Vedenie Washingtonu Capitals dokonca uvažuje o premenovaní klubu na Ovečkington Capitals. Dokáže v budúcej sezóne doviesť svoj tím ako kapitán k Stanley Cupu? Určite to patrí medzi jeho sny, keďže je to jediná príležitosť ako ovaliť Garyho Bettmana niečím ťažkým po hlave a zabrániť tak v budúcnosti ďalšej výluke v NHL. Cez leto sa zasnúbil s tenisovou hviezdou Mariou Kirilenkovou a povráva sa o ňom, že je ruskou odpoveďou na Chucka Norrisa. Na drese nosí číslo 8 a presne toľko supermanovských symptómov v poslednej dobe vykazuje. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

1.  Spoluhráči sa o neho môžu oprieť v dobrom aj zlom.

2. Udáva štýl. Každý kto ho pozná sa mu chce aspoň trochu podobať. 

3. Obetuje pre úspech tímu čokoľvek. Dokonca aj svoju hrdosť.

4. Svojich spoluhráčov ako kapitán nediskriminuje a nič im nezakazuje. Na striedačke Caps tak často vidieť maznanie a chlapské bozky.

5. Spolu s Mikeom Greenom vytvorili krasokorčuliarky pár, ktorý zabáva divákov počas prestávok medzi tretinami. Už vedia aj piruety a majú v pláne dotiahnuť to až na olympiádu. 

6. Washington neťahá z dna tabuľky len v hokeji. Kto sleduje šport v tomto meste pozornejšie vie, že Ovečkin hrá za miestny futbalový  tím, kde je tiež kapitánom.

7. Potajme navštevuje kurzy klamania bez výčitiek. Počas hokejového dôchodku chce vstúpiť do politiky, podobne ako jeho hokejový idol Vinco Lukáč. 

8. Popri hokeji stíha účinkovanie v Hollywoodskych trhákoch ako sú napríklad Simpsonovci či Twilight.  

Ako môžete vidieť, Ovečkin prejavuje osem z piatich supermanovských symptómov. Jeho reakciu na Kryptonite sa mi do uzávierky článku nepodarilo otestovať. V každom prípade, či už je Ovečkin Supermanom alebo nie je, status najlepšie plateného hráča sveta si bezpochyby zaslúži. Len vďaka nemu bude patriť Washington v budúcej sezóne medzi horúcich kandidátov na Stanley Cup. Jeho najväčší rival Sidney Crosby dokázal priviesť svoj tím k ligovému titulu. Teraz je na ťahu ruský medveď s ovcou v priezvisku. 

Peter Vretenička

Peter Vretenička

Napíš komentár