Kouč Galád dume nad otázkami pre hráčov Ružomberka. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Pohľad do Galádovej náladovej hlavy

Laco Králik

Vaniš a futbalistu sa zbavíš. Parafrázujúc reklamný slogan o čistiacom prostriedku na škvrny, plynulo prejdem k minulotýždňovému vyhadzovu hráča z kádra dovtedy málo rozkvitnutej Ruže. No, vyhadzov ako vyhadzov. Ono to nie je také jednoduché poslať hráča do preč, keď má na tri roky platnú zmluvu s klubom, že? Niekto niečo nedomyslel.


Nastúpení dvadsaťjednotkári. Ešte celkom triezvi.  (photo: SITA/Martin Havran)

Otvorený list futbalovému anonymovi

Laco Králik

Milý anonym, konkrétne ty, čo si médiám a SFZ natrel našich žurkujúcich reprezentantov.  Nejdem rozoberať tvoje pohnútky, prejdem rovno k veci. Nič v zlom, ale nauč sa písať anonymné listy.


Majiteľ Slovana Bratislava na archívnom zábere. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Kmotrík rozpustil futbalový Slovan

Laco Králik

Góly-Body-Hlody prinášajú neobjektívne, fiktívne, neoverené a miestami až nemiestne nepravdivé novinárske kačice. Ak nie je v texte uvedené inak, zdrojom všetkých informácií je agentúra JPP.


Akčná scéna zo skutočného derby. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Derby, ktoré sa nehralo

Richard Hanzlik

To, že sa aj po druhýkrát v sezóne presunulo derby Spartak vs. Slovan som písal v Trénerovinách. Ale mne tak trocha reportáž zo zápasu chýbala a stále chýba. Zahrám sa preto na Silviu Šuvadovú kríženú s Jožom Kubánim a opíšem zápas, ktorý sa nikdy neodohral.


Richard Panik leží na ľade ešte v drese Tampy. Fotka v drese Toronta ešte nie je k dispozícii. (photo: SITA/AP Photo/Mark Humphrey)

Poradňa zmäteného fanúšika: Nečakané prestupy

Peter Vretenička

"Dobrý deň, mám jeden delikátny problém. Posledné dni chodím po svete s otvorenými ústami. No nie preto, že by som bol hladný alebo trénoval k zubárke. Jednoducho ma zaskočili pohyby Slovákov v NHL, ktoré boli nečakané ako štvrtková prehra Španielov. Tú som síce už pochopil, ale hokejové prestupy nie. Mohol by mi ich prosím niekto zrozumiteľne objasniť? Veď to Budajovi v drese Montrealu pristalo, podobne aj Pánikovi v Tampe.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33