Michal Kwiatkowski uniká pelotónu, ako by ste to okomentovali vy? (photo: SITA/AP Photo/Christophe Ena)

Televízne hlášky z Tour de France

Peter Vretenička

Zhromaždili som pre vás tie najlepšie televízne hlášky, ktoré ste zmeškali či prepočuli. Samozrejme, ak si hlášky pamätáte, môžete si aspoň osviežiť pamäť a otestovať, ako zvládate posluch s porozumením.


Serena takmer ako počas nášho rozhovoru. (photo: SITA/AP Photo/AELTC, Scott Heavey)

Fiktívny rozhovor: Serena a Jack

Martin Petro

 „Musíš do toho dať viac zápästia,“ ozvala sa spoza kríku hlboká angličtina. „Tá loptička sa sama neroztočí.“ Otočil som sa. Rozprávala na mňa kučeravá černoška v slnečných okuliaroch. Jej účes bol obrovský, vyzeral ako mäsožravá exotická rastlina. Zasekol sa mi na nej pohľad. Bohumil však nečakal a vzápätí opäť nabehol na sieť aj s bojovým pokrikom.


Luis Suarez a jeho zuby boli zdrojom vtipnej hlášky počas priameho prenosu z MS v Brazílii.  (photo: SITA/AP Photo/Hassan Ammar)

Televízne hlášky Mundialové

Peter Vretenička

Počas Mundialu televízni komentátori perlili podľa očakávaní a ich tempo sa stupňovalo blížiacou sa finalizáciou šampionátu. Keďže MS už skončili nastáva čas rekapitulovať a preto som pre vás spravil výber najlepších výrokov, ktorý som kategorizoval podľa ich autorov. 


Pohár Lorda Stanleyho na Pohode. (photo: Bohumil Stejskal)

Gáboríkov hosť

Peter Vretenička

Včera Slovensko navštívil prominentný hosť zo Severnej Ameriky. Síce meria len 89,54 cm a váži 15,5 kg, no aj tak sa stal okamžite stredobodom pozornosti. Zrejme sa u nás cíti ako doma, keďže od roku 2008 nedovolenkoval na Slovensku iba jedno leto. Tentoraz bol jeho hostiteľom Marián Gáborík. Keďže vám ho Majo bližšie nepredstavil, dovoľte mi prosím, aby som to urobil za neho a napravil túto poburujúcu skutočnosť.


Niektorí hokejisti ani v lete nepustia hokejky z ruky. (photo: SITA/Ján Slovák)

Poradňa zmäteného fanúšika: Letné plány hokejových hviezd

Peter Vretenička

"Dobrý deň. Vieme, aký má na tento týždeň plán Marián Gáborík. Zdvihne v Trenčíne nad hlavu Pohár Lorda Stanleyho ako rocková hviezda na Pohode. Zaujímalo by ma ale, aké plány majú  ostatné hokejové hviezdy. Nemáte v redakcii investigatívca, ktorý by to pre mňa a ostatných hokejových fanúšikov mohol zistiť? Ďakujem, Jojo z Belej."


V podstate celý káder Spartaka pre druhé predkolo EL 2014/2015. (photo: SITA/Martin Havran)

Poradňa zmäteného fanúšika: Maximálne minimum Trnavčanov na Malte

Laco Králik

Športu zdar a futbalu zvlášť, potreboval som vysvetlenie od Poradne zmäteného fanúšika. Som zmätený. A to tak, že veľmi. Vôbec nerozumiem amatérizmu futbalového klubu Spartak Trnava. Do dejiska štvrtkového predkola Európskej ligy UEFA 2014/15 na Malte, kde si zmerali sily s FC Hibernians, odcestovalo iba trinásť hráčov do poľa plus dvaja brankári. Čo sa za tým skrýva – podcenenie súpera, nedostatok rešpektu k pohárovej súťaži, neprofesionalita, viróza? Ďakujem za odpoveď, Fero z Bytče


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33