EPL: Kto urobí chybu?

16.05.2015 / Stewo Biroš
Harry Kane, ostrostrelec Tottenhamu. (photo: SITA/AP Photo/Scott Heppell)

Harry Kane, ostrostrelec Tottenhamu. / (photo: SITA/AP Photo/Scott Heppell)

V šachovej partii vyhrá ten, kto urobí chybu ako predposledný. Uvidíme, čo na to ďalšie kolo najlepšej futbalovej ligy sveta. To predposledné.

BURNLEY – STOKE

Zbohom premierligovým zbraniam a rozlúčka bojovných Clarets s najprvšou ligou na ostrovoch pred domácim publikom, toť pointa dnešného stretu na smutnozelenom trse Turf Moor. Malé Burnley opúšťa - na rozdiel od napríklad Jazdcov z QPR - spoločnosť futbalovej aristokracie s hlavou hore, tréner Sean Dyche i každý jeden hráč nováčika bol počas celej sezóny schopný vykrvácať vo farbách klubu. Obrovská snaha v kombinácii s predsa len nižšou kvalitou nestačí ale na prežitie medzi elitou v žiadnej sfére života, spýtajte slovenských hokejistov.

TOTTENHAM – HULL

Herný dvanástorník Hullu má v posledných dňoch viac vredov jak David Beckham lajkov pod statusom o hemendexe, Tigre spadli na 3.miesto od samého chvosta tabuľky a posledné dva zápasy v lige kopú pod katolícko-protestantským banerom „In Bruce we trust“. Nuž, manažér pruhovaných Steve Bruce síce manželke sľúbil, že ak chce točiť nový Baywatch, dá dole 30 kíl, či ale sľúbi i pruhovaným budúcoročnú účasť v Premier League, to nevie ani Copperfield.

„Štěstí jako míč kutálí se pryč“, na londýnskej White Hart Lane Bruce v svojej kariére nikdy nevyhral, príde jeho životná šanca práve dnes?

PS: Češi v hymne najnovšie spievajú „ všude skví se Jarda květ“, stoevrofka dnes ale ide na list z javora. Viete, stávkovanie sú veľké šachy, kde nesmiete urobiť chybu. Ako posledný určite radšej nie...

Stewo Biroš

Stewo Biroš

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár