Au, vkĺzačka

17.09.2015 / Stewo Biroš
Luke Shaw a nechválne presnulá vkĺzačka Hectora Morena.  (photo: SITA/AP Photo/Peter Dejong)

Luke Shaw a nechválne presnulá vkĺzačka Hectora Morena. / (photo: SITA/AP Photo/Peter Dejong)

Ako skončil v Lige majstrov nedávno borec Man United Luke Shaw vie na planéte futbal už každý, koľko rozporu ale vniesla do radov debatérov jedna obyčajná vkĺzačka, to je akiste hodno názoru ...

Kontroverzný zákrok 

„Zákrok na kriminál“ alebo úplne bežný futbalový sklz so zlým koncom? V Poľsku je napríklad v sálovom futbale vkĺzačka zakázaná, a dôvod je jednoduchý. Novodobý futbal hnaný mamonom a chtíčom slávy začína byť taký fyzický, že pod vplyvom už dlhé roky videného mnohí prijímame inkriminovaný zákrok na Shawa len za ten jeden z tisíca. Ak teda, dámy a páni, taký je, potom ja už roky vravím že tutovo nie.

AK má ísť futbalista do vkĺzačky a počas nej dá dole protihráča s loptou, čo aj keď trafí najprv túto/!/, no zároveň s ňou skosí súpera, má to byť jasná žltá karta. Inými slovami, vkĺzačkár si DOBRE rozmyslí, či do zákroku pôjde alebo nie. Vývod jednoduchý - ochrana hráča a plynulosť hry. Nech zápas skončí hoci 6:3 alebo 4:4, predovšetkým nech ale nekončí každý mesiac  niekto na nosidlách. Aj kolízny šport má svoje hranice a my sme ich už /aj vo futbale/ dávno prekročili.

Howgh. A Peace...

Stewo Biroš

Stewo Biroš

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2015. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár