Veľká Liverpoolská? Už dnes!

09.04.2016 / Stewo Biroš
Leighton Aspell, minuloročný víťaz. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Leighton Aspell, minuloročný víťaz. / (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Vo svete koní vraj neexistuje podobná šouka, dostihy Grand National v meste futbalu a Beatles nemajú v počte superlatívov súperiaci pár. Najprestížnejšie, najpopulárnejšie, najatraktívnejšie, najslávnejšie, najdotovanejšie, najťažšie.

Preteky konskej dynamiky, vytrvalosti , šľachetnosti, no aj kontroverzie začali v r.1839, žokejov v sedle čakajú dva okruhy, 30 skokov cez 16 rôznych prekážok na úseku 7216 m a zaručená obava, že polovica zo štartujúcej 40-ky to štatisticky do cieľa nedá. Skok Becher´s Brook je prirovnávaný taxisovej priekope, zároveň označovaný ako skok z hrany sveta, a od r.1960 ho skočili všetci účastníci dostihov iba 6-krát.

Na Aintree sa počas Veľkej národnej steeplechase dnes neskoro poobede potlačí stotisícka ľudí, ďalších 600miliónov si dostihy naladí na obrazovke či internete. V raji stávkarov tu svoju úsporu dnes položí aj ten, čo nerozumie ani kurzom ani koňom, rituál je výherná modla. Celosvetový objem prijatých stávok presiahne akiste a znova 150 miliónov libier.

Aintree je atrakcia, Aintree je senzácia, Anitree je jedinečnosť, žhavte stroje, priatelia.

18:00, Liverpool !

Stewo Biroš

Stewo Biroš

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár