Náhodný, no dôležitý polčas ženskej U19

22.04.2016 / Denis Bohumil Schvarcz
Krásne poludnie v Lužnej. (photo: Autor textu)

Krásne poludnie v Lužnej. / (photo: Autor textu)

Ako možno viete, prebieha prvý týždeň môjho totálneho nasadenia v prospech webu, na ktorom sa nachádzate. Pre mňa znamenal zatiaľ viac plánovania toho, čo bude ako písania. Nevadí. Stihol som výjazd do Prahy, kde sme naplánovali drobné úpravy na stránke, aj finále hokejového zápasu tamtiež. Na štvrtok som mal v diári niekoľko stretnutí v hlavnom meste, pred nimi okolo obeda tenis. Chcel som začať sezónu poctivým tréningom.

Náhoda v Lužnej

Tenis sa ale skomplikoval. Sparringpartner ho na poslednú chvíľu zrušil, už keď som bol v aute smerujúc na antukový dvorec. Prechádzal som krátko po telefonáte okolo štadióna v Dunajskej Lužnej, kde sa práve evidentne konala prestávka voľajakého žensko-dievčenského futbalu. Kontaktoval som zakrátko kolegu Martina F., odborníka na dámsku verziu najrozšírenejšieho športu, upovedomil ma, že prestávka, čo tak prudko prebieha, patrí prípravnému zápasu výberu U-19 proti Srbkám.

Bezpečne som teda strhol volant, vrátil sa o kúsok, o ktorý som minul športovisko a zaparkoval samozrejme na Športovej ulici. Práve včas na v podstate celý druhý polčas. Vonku zúrila jar, ako vidieť aj z priloženého obrázku, vo vzduchu okrem vône pokosenej trávy len výkriky hráčok, trénerov a divákov, lebo aj tí sa napriek predpoludňajšiemu výkopu v pracovnom čase dostavili. Síce by som ich spočítal všetkými prstami, čo mi narástli, ale aj tak.

Usadil som sa v prvom rade tribúny a užíval si pohľad na zápas tímu v modrých reprezentačných dresoch pripravujúceho sa na domáce ME (v Senci a Zlatých Moravciach, ešte toto leto). 

Dôležitý nedôležitý zápas

Videl som zo zápasu polovicu, keď som prišiel naše už vyhrávali 2:0. Zápas je pre ne dôležitý, pre bežného mainstreamového čitateľa asi pomenej. Zatiaľ. Pred šampionátom v domácej réžii je potrebné nájsť ideálnu zostavu, netuším ani, aké silné bolo Srbsko (v bielom), ktoré našim oponovalo. 

Šancí mali obe jedenástky tínedžeriek dosť. Aj preto ak by som mal spomenúť hráčku, ktorá najviac vynikla, spomeniem brankárku výberu Slovenska. Chytila jeden čistokrvný nájazd od modrej, no dobre od bielej čiary čo delí ihrisko na polovicu, plus dvoma-troma zázračnými zákrokmi na bránkovej čiare zabránila hosťkám dramatizovať prípravný duel. 

Keď už vystriedali asi všetky devätnástky, čo sa v Lužnej vo štvrtok vyskytovali, Slovenky pridali na rozlúčku Srbkám dva góly. Nech sa jeden polčas nehnevá na druhý a nech má tréner v kabíne lepšiu náladu. Výsledok ďaleko do sveta nezaletel, nebol najdôležitejší. Tie prídu až v druhej polovici júla. 

Work-life balance

..je nadužívaný termínus technikus najmä vo veľkých korporáciách. Znamená zosúladenie pracovného a súkromného života. Umenie nájsť rovnováhu medzi povinnosťami pracovného dňa a potrebou robiť príjemné veci pre seba, dôležité pre rodinu, venovať sa záľubám. Najlepšie sa dosahuje, keď práca baví tak, že nie je prácou. Ak sa budem v najbližších mesiacoch cítiť, ako tento týždeň, budem na dobrej ceste stať sa priam príkladom ako takú rovnováhu nájsť. 

Ani neviete, aký pocit ma premáhal uprostred týždňa a uprostred dňa na v úvodzovkách obyčajnom futbale. Jediné, čo som v tej súvislosti včera ľutoval bolo, že som o zápase vopred nevedel. Dostavil by som sa na úvodný výkop a užil si deväťdesiat minút prípravnej jari, dôležitých pre mladé futbalistky aj pre TakUrčitee.

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Napíš komentár