EPL: Leicester na tróne Albionu bude futbalová senzácia storočia

30.04.2016 / Stewo Biroš
Hviezda Leicestru, Vardy sa hnevá. (photo: SITA/AP Photo/Rui Vieira)

Hviezda Leicestru, Vardy sa hnevá. / (photo: SITA/AP Photo/Rui Vieira)

Anglická Premier League tu /aj TU/ 35 kôl zaujímala menej než slovenský futbalový klon Podbrezová – Hocikto, s nedeľným odchodom posledných troch zabudnutých čitateľov tak konečne nadišiel čas na rozlúčkový swan song.

Leicester a Tottenham

Leicester to napriek kurzu 5001 /august 2015/ na majstra nakoniec predsa len dotlačí na trón slávneho Albionu a plač šiestich+ zbankrotovaných stávkoviek prekryje o pár dní vypeckovaná futbalová senzácia storočia. Tím jednej sezóny, o tom ozaj žiadna, spomeňte si ale na takého Blacka, aj ten spravil za kariéru jediný hit a ostal nesmrteľný, nuž teda Long Live Ranieri.

Pochettino prinútil trénovať Spurs ako divé zvery, ukázal sa ako napoleonický stratég, rodený motivátor a večný inovátor, ako borec, čo vedel nasypať horúce uhlie na pľac a nechať ním hráčov prejsť naboso, neváhajúc byť hneď prvým, kto im to ukáže. Pochettino je futbalová mágia, dravosť, energia, ktorá môže o rok určite skončiť ešte lepšie ako „iba“ futbalový majster Londýna.

City, Arsenal a United

Citizens objavili Iheanacha, s érou Pepeho čakáme do dvoch rokov ďalší zázrak z kolekcie jeho malých ukážok veľkého umenia. Arsenal ani zblízka nekapitalizoval všetky Arsenove aktíva, občasný kolaps na sterilitu nedovolil jeho moderne šplhať vyššie ako plánujú delomajstri odkedy opustili Highbury. United vykopal z nuly maximum, pokiaľ nesúhlasíte, tak potom súhlas, bo skôr to bolo z mínusu a rovno na post coitum.

West Ham, Liverpool a Chelsea

West Ham prezentoval mága Payeta, najlepšieho futbalistu na planéte z tých všetkých najmenej platených, jednoznačný víťaz súťaže Mr.Hračička. Liverpool bude podľa Henryho do troch rokov hrať o titul, do mesiaca zaručene bez Martina, scouseri ale nesoplite, kde si vy kúpite kávu, tetovačkár aj tak ešte furt celú kaviareň. Chelsea pripomínala osem mesiacov otca 15-ky na nuda pláži, keď neviete ako to presne je, choďte pozrieť na Stamford. Stoke metamorfovali z vysunutých sánok a zaťatých pästí v loptohrajkových krásavcov, Arnautovičov drzý testosterón už vo februári prskal kilometre za hranice Britannia Stadium, Mr.Hughes, toť dole klobúčik.

A ten zvyšok

Everton skapal na infantilno-sterilnú krásu, Martinez zlomil väz, škoda že ten svoj, Moriho treba skoro predať, Mirallas mal hrať zaručene viac. Watford milo prekvapil, West Brom nemilo armoval betón a hlavne neskrotil Berahina, Aston Villa kaličila futbal viac než Sagan horský bajk, v Crystal Palace sa bez debát čakalo viac aj od Bolasieho aj od Zahu, Bournemouth ukázal, že aj v zemi futbalovej chudoby „malého klubu“ sa môže kopať zlomok futbalovej mágie. A Rafa Bend It Ass skúsil terno v Newcastli, v jeho prípade mi ale príde každý babrák vo futbale ako celkom slušný umelec.

V máji vyjde slnko

V máji už vyjde slnko, ak po vyzlečení zistíte, že máte celuritídu a navyše ste aj pretekár, bo vám brucho preteká cez cepláky, škrtnite pečivo, ryžu, pivo i kolu a kúpte si permanentku do fitka alebo radšej futbalovú loptu. Tá je tou jedinou neživou vecou, čo dokáže snívať. A pokiaľ to aj tak nevyjde, nezabudnite, že ešte vždy ste na tom lepšie ako Adam Johnson.

Boh s Vami, amigos...

 

Stewo Biroš

Stewo Biroš

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2016. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár