Stávkovací bon appetit, deň 3.

29.05.2013 / Martin Petro
Holub zápas Satnislasa Wawrinku a Thiema de Bakkera prežil v zdraví.  (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Holub zápas Satnislasa Wawrinku a Thiema de Bakkera prežil v zdraví. / (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Nuž, nie je každý deň nedeľa a vyprážané rezne na obed. Urobme si ale krátku bilanciu toho, čo sme zase včera všetko netrafili, nech vidíme na vlastné oči a môžeme vyvodiť dôsledky.

Bilancia (ne)úspechov

Pán Bolelli očividne zápästie doliečené nemal, napriek tomu, že sa tak tváril. V treťom sete zápas vzdal, čiže ten kto by tipoval cez tých čo zvyknem ja (odporučím na požiadanie), tak by dostal prachy naspäť, čo je celkom fér. Ivan Dodig hral skutočne poctivý tenis, dvakrát bol dve loptičky od výhry, no bolo mu to nakoniec platné ako mŕtvemu sako, tesnú koncovku piateho setu prehajdákal. Horacio Zeballos zápas nestihol dohrať, pretože sa zotmelo. Duel mal rozbehnutý na výhru, vedie 2-1 na sety, no chlapci si zahrajú asi všetkých päť setov, čo asi zvládne. Florian Mayer to naopak nezvládol opäť zdravotne a zápas skrečoval. Garcia-Lopez prišiel na zápas pravdepodobne bez výpletu, inak si jeho výkon neviem vysvetliť.

Uhádli sme Davydenka, Nemca Kohlschreibera a pekný handicap proti Wawrinkovi. Tomič zápas nedohral, bol tam ďalší skreč a ja len dúfam, že ho nemá na svedomí ďalšia inzultácia od jeho tatka, ktorý sa dostal do areálu v prestrojení. Tommy Haas nakoniec vyhral hladko, my sme tipovali opak. Rovnako hladko vyhrala aj Domča, čo bolo ľahké uhádnuť. To, čo ale stvárala Dandy Hantuchová sa len tak nevidí. Druhý set stratila zo stavu 5-0, nevyužila 3 setbaly pri vlastnom podaní a za stavu 5-4 ďalšie tri v rade, keď podávala slečna Jankovičová. Ženský tenis na tikety jednoducho nepatrí, diplomatickým jazykom sa zdôvodnenie označuje slovom "psychika".

Trafili sme 4 a pol zápasu, 4 netrafili legitímne a tri naše kone hodili uterák do ringu v predstihu. Zatiaľ máme úspešnosť podobnú tej, s ktorou Ivan G. hovorí rozvité vety bez breptu. Všetko nasvedčuje tomu, že čím viac o tipoch píšem, tým horšie dopadnú. Môj prvý asistent prišiel o všetky letné bonusy, a ten druhý si už za mojím chrbtom balí veci do kartónovej krabice. Za úvodom týždňa robíme hrubú čiaru, čo je v našich končinách celkom moderné a trendy. Robia ju fanúšikovia Slovana pri nových sponzoroch a posilách, robia ju pravorukí aj ľavorukí voliči, robil ju môj tatko, keď som domov prišiel pod vplyvom, budem ju robiť ja, keď príde môj synátor domov pod vplyvom. 

Keď sa nedarí, treba zmeniť rytmus

Zmeníme trošku rytmus okolozápasových pokecov a trošku zrýchlime, vari to na dnešnú tenisovú várku bude pôsobiť blahodárne. Ako kamilkový čaj na samovstrebávanie stehov po cikrumcízií (obľúbené prirovnanie mojej manželky). Poďme na to!

Španiel Gimeno-Traver v prvom kole ukázal, že ma tuhý korienok, otočil zápas z 0-2 na 3-2 proti jednému z top antukárov posledných sezón Monacovi, čo je dostatočný dôvod veriť mu znovu. Proti nemu Srb Troicki, ktorý je celú kariéru v mentálnom zátiší, navyše motoriku servisu má ako baletka pri prvom čísle, čo je dostatočný dôvod mu neveriť. Gimeno prezývaný Gumeno vyhrá, kurz je pekných jedlých 2,1.

Ďalšie tipy sú na kurzových favoritov. Makarón Seppi síce ľúbi lacnejšie zápasy vypúšťať a predávať (v opačnom poradí), ale na tomto turnaji sa to nerobí, navyše sem tam musí nakŕmiť hladné krky. So Slovincom Kavčičom, o poschodie slabším antukárom, si poradí s prstom v nose (1,44).

Honzo Hájek síce antuku môže a vie to na nej, ale proti nemu bude kanonáda s menom Sam Querrey, ktorý svoje podania páli cez 220 míľ za kilometer. Vo výmenach vie Američan takisto pekne udrb... udrieť, nie je to typické drevo, čo má len servis. Honza sa bude porúčať smer Olomouc (1,53).

Gael Monfils síce naposledy urobil radosť, keď vyradil z turnaja tričko a šiltovku značky H&M (preceňovaného Toma Berdycha), aj keď tento skorý exit sme v predturnajovom článku naznačovali. Čaká ho teraz milionársky Lotyš Gulbis, ten, čo dostal na narodeniny tenisový kurt od babky. Ernest má palebnú silu na hociakého súpera. Ak včera nebol v nevestinci, kam sa zvykne na potulkách po tenisovej tour údajne zastaviť (každý to vraj vie, ale aj tak sa radšej vzhľadom k jeho finančnému potenciálu poistíme), tak dnes vyhrá a päťsetovým zápasom unaveného domáceho šoumena vyradí (1,66).

Z ďalších tipov treba spomenúť domáceho Llodru. Milošovi Raoničovi, ktorý podáva ako zo žeriavu, znepríjemní život. Obaja sa spoliehajú v prvom rade na servis. Francúz potom následne na volej, Kanaďan skôr na razanciu. Bude to tesný zápas, napínavý ako o číslo menšie slipky. Tipujte handicap, alebo to, že domáci uhrá aspoň set. Frantík si svoje podania bude totiž strážiť ako retiazku z birmovky. Prípadne dobrý voľba je, že v zápase uvidíme tiebreak.

Koho netipovať?

Outsideri, ktorí narobia problémy, budú Tobias Kamke a Jarkko Nieminen. Obaja by mohli uhrať set, prípadne handicap, v ruke to majú, čo sa nedá povedať o ich hlave, sú to takí šikovní ementálni hráči, preto celý zápas vyhrať zrejme nedokážu.

Dominovať nebude ani Čilič a Anderson, dva skoro dvojmetrové stĺpy až priveľmi favorizované. Obaja pôjdu aspoň cez jeden tiebreak, nastúpia proti nim mladíci, čo to so svojim servisom celkom vedia.

Nepochopení vo svojej snahe príjemne prekvapiť ostanú Sousa, Bautista-Agut, Roger-Vasselin, Cuevas či Montanes. Všetci padnú proti svojmu (o jednu až dve kategórie) kvalitnejšiemu protivníkovi. Ale predpovedať ich očakávaní koniec na turnaji, to nie je žiadne umenie, keď si zhrnieme menoslov ich súperov. Španielsky nezmar - fajčiar Ferrer, jeho ľavoruký krajan Feli Lopez, jeho snedší krajan Almagro, domáci búchač Chardy a domáci pinkalista Simon.

Ženský tenis sa bude hrať tiež, ale pre tipérov nech len preboha pekne ostáva tabu. To radšej, nech si tipnú, či počas Roland Garros trafí zápasová loptička holuba.     

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2013. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná

Martin Petro

Martin Petro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2013. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár