EPL: O odvahe nielen tipovacej

15.03.2014 / Stewo Biroš
Ani takáto odvaha nepomohla gólmanovi Hull City v prvom zápase sezóny proti Man City. Hull môže dnes oplatiť prehru 0:2 na domácom trávniku. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Ani takáto odvaha nepomohla gólmanovi Hull City v prvom zápase sezóny proti Man City. Hull môže dnes oplatiť prehru 0:2 na domácom trávniku. / (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Odvaha nie je skočiť s padákom. Odvaha je skočiť bez padáku...

HULL - MANCHESTER CITY

Sedem ligových pokusov Citizens na tigrom drne Hullu nikdy neskončilo víťazstvom /3 remízy, 4 prehry/a naposledy sa tak stalo v ich prvom stretnutí vôbec v r.1909. Citizens sú na 4.mieste tabuľky 9 bodov za Chelsea, majú však 3 zápasy k dobru, a i keď na ihriskách súperov nie sú Sky Blues v tejto sezóne úplne presvedčiví, práve tímy ako Hull /13.miesto/ už musia v tejto fáze súťaže anglickej futbalovej šľachty zrušiť ako včera brat v aute Desmod. Po preplesku od Wiganu a Barcelony stopercentne.

Na KC Stadium vybehnú domáce pruhy už aj s Nikica Jelavicom a Shane Longom, na druhej strane je späť v hre Martin Demichelis, „Demis the Menace“. O to horšie pre City.

Rozvaha je lepšia časť odvahy. Pri stávkovaní najlepšia. Pri vyšších sumách na City preto myslite hlavne nato.

SOUTHAMPTON – NORWICH

Norwich City /15.miesto/ doma v roku 2014 ešte neprehral, v Premier League však vonku pustil hneď všetky štyri posledné zápolenia. Gólová chudoba Kanárikov, pripomínajúca Flašíkovej zmysel pre humor, toť nočná mora v pere každého tipéra.

The Saints Mauricia Pochettina vyhrali doma na St.Mary´s Stadium iba jeden z posledných 8-ich ligových stretov, proti Norwichu im to navyše „historicko-štatisticky“ nejde a i dnes to mnohí ostrovní analytici vidia na remízku. Pri kurze 4 sa to pri menšom vklade poniektorým oplatí.

Človek bez odvahy je len predmet. Pokiaľ vklad 500e na Svätcov je odvaha, potom predmet s fibriláciou.

ASTON VILLA – CHELSEA

Hosťujúci líder tabuľky z juhozápadu Londýna prichádza do Villa Parku v Birminghame doslova impozantne – posledných 14 ligových súbojov bez prehry, v nich 36 získaných bodov zo 42 možných, 9 duelov z posledných 13-ich v Premier League bez inkasovaného gólu, celkovo obdržiac iba štyri. Štyri sú aj posledné výhry Chelsea vo vzájomných stretoch, dnes môťe spasiť Aston Villu /11.miesto/ iba osud a Christian Benteke.

A odvaha? Nikdy nespočívala v slovách. Spočíva vo voľbe. A je úplne jedno či s padákom alebo bez...Dočítania, amigos!

Stewo Biroš

Stewo Biroš

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2014. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár