Články autora Denis Bohumil Schvarcz

Typické ráno fanúšika NY Mets

27.08.2013 / MLB / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Matt Harvey a výraz tváre, ktorý vyvoláva vo fanúšikoch Mets smútok a hnev zároveň. (photo: SITA/AP Photo/Paul J. Bereswill)

Nie tak dávno, hoci niekedy aj pár dní pripomína večnosť, v nedeľu som písal o typickom ráne fanúšika amerických futbalistov z NY Jets. Zobudíte sa, skontrolujete smartfón so správami spoza Atlantiku v obavách o čosi zlé a....dočkáte sa. Písal som o Horúčke -ETS, ktorá znamená rovnaké príznaky aj pre fanúšikov bejzbalistov NY Mets. Nie som sám, čo oba tímy z New Yorku považuje za svoje. Hádajte, čoho som sa dočkal dnes ráno? 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Za šesť tri

27.08.2013 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Trénerské duo Slovana Bratislava. (photo: SITA/Diana Černáková)

"Žilina dnes pôsobila živšie, naši hráči odohrali za šesť dní tri zápasy, čo je na nich asi veľa," povedal Jozef Valovič, tréner Šk Slovan Bratislava v sobotu večer po zápase siedmeho kola Corgoňligy. Výrok si zaslúži tak trocha rozpitvať.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Typické ráno fanúšika NY Jets

25.08.2013 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Dve slová, ktoré vyvolajú vo fanúšikoch newyorského tímu úplne všetky emócie sú Mark a Sanchez. (photo: SITA/AP Photo/Julio Cortez)

Ak ste fanúšikom klubu amerického futbalu, obyčajne začínate ráno po noci, v ktorej vaši hrali zápas a neponocovali ste pri internetovom streame, na internete hľadaním výsledku a všetkých detailov. Bude to možno tým, že sezóna má len 16 zápasov, plus štyri predsezónne. Ak ste fanúšikom New York Jets, zažínate ráno po noci, v ktorej vaši hrali zápas plný obáv. Typické ráno fanúšika NY Jets sa vyznačuje tým, že sa obavy naplnia s pravedpodobnosťou hraničiacou s istotou. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Čo by sa stalo vo vyspelej futbalovej krajine

19.08.2013 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Ružomberok síce nemá najviac fanúšikov v lige, je ale nutné ich eliminovať delobuchmi? (photo: SITA/Martin Havran)

Radi a často sa hráme hru s názvom "Vo vyspelej krajine by sa to určite nestalo," respektíve "Vo vyspelej krajine by sa udialo toto." Väčšinou sa týka politiky, či iného celospoločenského fenoménu. Šport našťastie nie je výnimkou. Dnes sa teda zahrajme spolu: Čo by sa stalo vo vyspelej futbalovej krajine, keby fanúšik domácich hodil do sektora hostí delobuch, ktorý by zranil piatich ľudí?

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Oscar pre Isinbajevovú

16.08.2013 / Atletika / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Úprimný úsmev Jeleny. Možno. (photo: SITA/AP Photo/Alexander Zemlianichenko)

Medailové ceremoniály sú väčšinou úplne nezapamätateľné súčasti športových podujatí. Zapamätáte si ich len ak sa na nich stane niečo výnimočné (Mexiko 1970), alebo ak sami vyhráte (jeden z pocitov, ktorý nezažijem). Jednu zo zapamätateľných odovzdávok vyrobila včera ruská skokanka o žrdi, Jelena Isinbajevová.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Len aby hanba nebola

14.08.2013 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Asi posledný hral za reprezentáciu proti Rumunom obranca Pekarík (vzadu), v drese 21-tky v roku 2007.                (photo: SITA/Tomáš Benedikovič   )

O 20:00 vybehnú v Bukuresti na futbalový trávnik jedenásti najlepší hráči krajiny prvýkrát pod vedením Jána Kozáka staršieho. Proti Rumunsku nevyhrali Slováci ani keď ich trénovali Vengloš, Jankech, Adamec (trikrát), Jurkemik ani Galis. Pokúsim sa zhrnúť všetky dôležité očakávania fanúšikov nového trénera slovenskej futbalovej reprezentácie pred dnešným - a každým ďalším - zápasom. O výsledok až tak neide, hlavné bude, aby hanba nebola.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ