Články autora Denis Bohumil Schvarcz

Prečo som tak trocha zanevrel na Wimbledon

07.07.2013 / Tenis / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Bartoliová vs. Lisická deň pred mužským finále na centrálnom kurte vo Wimbledone. (photo: SITA/AP Photo/Adrian Dennis)

Boli časy, keď bol Wimbledon mojim najobľúbenejším tenisovým turnajom. Nielen preto, že päťsetové zápasy mesiac po skončení French open trvali možno polovicu, možno dve tretiny času potrebného na určenie víťaza v piatich setoch bez tajbrejku. Dodnes mám síce dva týždne na tráve v Londýne rád, nie to ale to, čo bývalo. Hlavný dôvod je na titulnej fotografii článku. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Ukradnuté z Facebooku: Neymar a hrable

02.07.2013 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Neymar zažiaril, ale aj privolal kritikov na turnaji o Pohár konfederácií FIFA v Brazílii.  (photo: SITA/AP Photo/Eugenio Savio)

Priznám sa, bol som zvedavý na Nezmara. Pardón, Neymara, samozrejme. Hype, ktorý ho predchádza (hype=humbuk podľa prekladača Google) pred transferom do Barcelony a malá dostupnosť zápasov jeho doterajšieho klubu nedávali príliš veľa príležitostí mať o ňom hlbšiu predstavu ako, že je Neymar, že je dobrý a že prestúpi do Barcelony.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Pubertálna zápletka ženského Wimbledonu

25.06.2013 / Tenis / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Serena vs. Maria. Catfight ako vyšitý. (photo: SITA/AP Photo/Sang Tan; Christophe Ena)

Ako zvykne hovoriť a písať Martin Petro, tenisový guru TakUrčitee, popri grandslamových turnajoch sa hrajú a vypĺňajú aj ženské pavúky. Treba priznať, že v posledných rokoch niet veľa dôvodov pozerať sa na ženský tenis. Pravda, ak nie ste zaťažení na rusko-bielorusko-poľsko-česko-srbské sirény s raketami v rukách. Výnimkou je - samozrejme - Fed Cup. Vtedy je celovíkendové utrpenie fanúšikovanie pred televízorom otázkou národnej spolupatričnosti. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Prežije slovenský futbal v Európe do augusta?

25.06.2013 / / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Vyžrebované. (photo: SITA/AP Photo/Claude Paris)

Samo tvrdí, že slovenské futbalové kluby v Európe vydržia do polovice augusta. Včera v Nyone vyžrebovali letnú časť kvalifikácií pre obe paneurópske súťaže. Súperov ste asi už zachytili. Povedzme si na rovinu, aké majú naši reprezentanti šance vôbec sa augusta dožiť? Ak by všetci vypadli v druhom predkole, ďalšia etapa nulovania ciferníkov s koeficientom výkonnosti pre Slovensko sa zavŕši 24. júla.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ