Články autora Denis Bohumil Schvarcz

To vážne, ženský basketbal?

14.06.2013 / Basket / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Kapitánka Kupčíková. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Prichádzajúce Majstrovstvá Európy v basketbale žien prinášajú jedinečnú príležitosť prežiť dokonale zmiešané pocity pri drukovaní slovenským farbám. Naše ženy postúpili, zahrajú si na turnaji po tretíkrát za sebou. Na rozdiel od rokov minulých, medailové ambície nemajú. Stači, keď si neurobia hanbu. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Už to vyhraj, Phil

13.06.2013 / Golf / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Drajv na jamke číslo 18 v poslednom kole US Open na ihrisku Winged Foot Golf Club v roku 2006 začal kolaps, ktorý Phila prenasleduje dodnes.  (photo: SITA/AP Photo/Morry Gash)

Phila Mickelsona som si obľúbil hneď, ako som sa začal priúčať golfu. Pred pätnástimi rokmi v Amerike, dôvod bol jednoduchý. Phil už vtedy bol a dodnes je najlepším hráčom z ľavej strany. Z tej istej, odkiaľ pálim loptičky aj ja. Je nás na svete len asi desať percent. Exkluzívny klub tých, ktorí sa golf nenaučili hrať poriadne. Mickelson bol navyše v tom čase najlepším hráčom na svete, ktorý nevyhral žiaden Major turnaj.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Ako vyhodiť trénera v NHL? Cez Skype!

12.06.2013 / Hokej, NHL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Nejak podobne sa mohol Ralph tváriť aj na inkriminovanom videohovore. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Jason Franson)

Aktuálne storočie sa veru prejavuje všelijako. Človeku sa ani veriť nechce, že pred dvadsiatimi rokmi (v podstate) neexistoval internet, email ani mobilný telefón. Bzučiace modemy ani trojkilové telefóny sa nepočítajú. Keby som vám vtedy povedal, že v roku 2013 vyhodí mužstvo NHL trénera cez internetový videohovor, počuli by ste síce, že hovorím po slovensky, ale nevedeli, čo si pod tým čo počujete máte predstaviť.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Páni Griga a Hipp, v pondelok už do práce nechoďte

07.06.2013 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Rýchly gól v nesprávnej sieti. (photo: SITA/AP Photo/Keystone,Arno Balzarini)

Nie, nečakal som, že futbalová reprezentácia postúpi do Brazílie. Nie po dvoch remízach s Litvou a domácej prehre s Grékmi. Matematická šanca existuje, do rozhodujúcich zápasov skupiny stále veľa času, bla-bla-bla. Slovenská reprezentácia prepadávala nielen vo výsledkových testoch, ale aj v tých očných. Pohľad na ihrisko bolel, aj v zápasoch, ktoré vyhrali. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Pred 20 rokmi sme rozbili Spartu

06.06.2013 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz.  (photo: )

Nebolo to tak dávno. Dvadsať rokov tomu je. Pamätám si všetko. Zostavu, zostavu súpera a aj pocit pred zápasom, ktorý sa dobre skončiť nemôže. Dostaneme strašnú nakladačku. Na finále Československého pohára proti veľkej Sparte Praha nastúpilo moje mužstvo. Moje VSS, aj keď sa už volali 1. FC Košice. Kým stál v bránke Olejár, stopéra hral Blahušiak, stred poľa mal na starosti Onďo Danko a na krídle behal Sovič, boli to VSS.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Prečo reprezentácia nehrala prípravný zápas?

06.06.2013 / / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Nebolo a nebude ľahko proti outsiderovi. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Zaujala ma správa, že Poliaci porazili v utorok v prípravnom zápase v Krakove Lichtenštajnsko 2:0 dvoma gólmi v druhom polčase. Ani ma tak nezaujal výsledok, ani fakt, že červeno-bieli sa presadili až po prestávke a teda tradičnej takmer masovej výmene hráčov na pažiti. Výsledok mi bol a je celkom ukradnutý. Zaujalo ma, že reprezentácia Slovenska v ten deň nehrala.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

NHL Final Four

31.05.2013 / Hokej, NHL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Čo najmenej podobných zážitkov v sérii proti Pittsburghu praje #hokejovarepublika. (photo: SITA/AP Photo/Mary Schwalm)

Východná aj Západná konferencia NHL majú pred sebou finálové série. Pittsburgh vs. Boston, Chicago vs. Los Angeles. Zhodou okolností štyria poslední sprievodcovia krásneho veľkého pohára lorda Stanleyho po rodných dedinách svojich hráčov. Mená hráčov jedného z nich vyryjú na pohár po druhý krát v krátkom čase. Skrátená lockoutová sezóna a prvé dve kolá playoff vygenerovali podľa všetkého úplne logické kvarteto semifinalistov.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Monfilsovo prasa

30.05.2013 / / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Gael Monfils by zápas bez pomoci siete nevyhral. (photo: SITA/AP Photo/Christophe Ena)

Videl som včera na Eurosporte asi  dvadsať minút zápasu druhého kola French open, Gael Monfils - Ernests Gulbis. Prišiel som domov a zapol televízor okolo pol šiestej, tesne pred koncom tretieho setu. Prvé dva hrali vyše hodiny a pol, tretí takmer hodinu, keď som upäl buľvy na červenú parížsku antuku a dvoch borcov na protiľahlých stranách dvorca.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ