Články autora Denis Bohumil Schvarcz

Povedzte to na plnú hubu!

27.05.2013 / / napísal Denis Bohumil Schvarcz.  (photo: )

Priatelia dobrého športového slova. Vieme, že existujete. Veríme, že už aj vy viete, že existujeme my. Prvý slovenský neobjektívny portál TakUrčitee publikuje denne niekoľko textov, ktoré chcú ponúknuť internetovým čitateľom zábavu, nadhľad, analýzu, dobrý komentár alebo úvahu. Radi by sme rozšírili našu virtuálnu redakciu. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Stavme sa, že...Bayern vs. BVB

25.05.2013 / Futbal, Liga majstrov / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Kráľovná na šport chodí. Bola aj pred rokom pozrieť Olympiádu. (photo: SITA/AP Photo/Matt Dunham)

Tak čo, komu budete večer držať prsty a prečo, vo finále Ligy majstrov? Máte obľúbený klub, alebo ste si na niekoho stavili? Alebo na niečo? Výsledok tentokrát netipujem, myslím, že vyhrá Bayern ale doprial by som to určite len žlto-čiernym. Asi preto. Neznamená to ale, že som pred zápasom nekontroloval kurzy stávkových kancelárií. A nielen tie klasické, ale aj kuriózne. Poradím vám, ako zbohatnúť na večernom zápase. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Nebude to také ľahké, drahá

21.05.2013 / Hokej, Národný tím / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Česi aj Švédi budú o rok sústredení na postup zo skupiny na MS v Minsku. (photo: SITA/AP Photo/Claudio Bresciani)

Ej, nedobrú skupinu sme vyfasovali na najbližších Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. O rok v Minsku, pár mesiacov po Olympijskych hrách v Soči sa zúčastníme bojov v skupine A. Okrem nás Kanada, Švédsko, Česko, Nórsko, Dánsko, Francúzsko a Taliansko. Mohlo to byť aj lepšie, oveľa. Hrať sa bude len o štvrté postupové miesto. Aspoň pokiaľ počúvame, čo hovorí história.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Chvalabohu, nevyšlo

19.05.2013 / Futbal, Corgoň liga / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Lopta v bystrickej sieti. S tým tipujúci príliš nepočítali.  (photo: SITA/Ján Viazanička)

Väčšinou žiaľbohu, tentokrát určite chvalabohu, kuvičie hlasy predpovedajúce dohodnuté výsledky sobotňajších zápasov Corgoňligy sa nepotvrdili. Bystrica nevyhrala so Žilinou, Trnava v Nitre. Ani Košice nepustili celé perie v Prešove, Tatran získal namiesto troch len jeden derby bod.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

CorgoňLigaFix?

18.05.2013 / Futbal, Corgoň liga / napísal Denis Bohumil Schvarcz.  (photo: )

Tipovanie je ťažké. Teda pre tých, ktorí nepoznajú výsledky dopredu. Priznajme sa, takí sme všetci. Teda, skoro všetci. Niekedy sa ale stane, že výsledky sú známe vopred. A to nehovorím o odvete 1. kola Pohára Uefa 2003 Barcelona - Púchov, kde bolo jasné, že Matador si domov odnesie viac gólov, ako bežne nosí lôpt na tréning. Bol som v (najmä) košických stávkových kanceláriách v 90-tych rokoch príliš často na to, aby som sa mohol tváriť, že zaručené reči nepočujem. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Ďakujeeme! Komu? Za čo?

16.05.2013 / Hokej, MS2013 / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Ďakujéme, ďakujééme, hé-é-éj, Slovensko! (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Hokejisti bojovali, no z jamy, do ktorej spadli v prvej tretine štvrťfinále proti Fínom, sa napriek sympatickej snahe nevyhrabali. Slovenskú účasť preto môžme komentovať o tri dni skôr, ako sme takmer všetci dúfali. A niektorí aj verili. Nevadííí. Chcem sa na tomto mieste poďakovať reprezentantom v raz bielom a inokedy modrom, znova sme sa skoro dva týždne dobre bavili. Držali im prsty, kliali keď sa nedarilo a dávali high-five pri góloch. Nebol to zlý turnaj, kto tvrdí opak, luhá.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

OčakávaniaMeter

16.05.2013 / Hokej, MS2013 / napísal Denis Bohumil Schvarcz.  (photo: )

Ak pracujete fyzicky, alebo manuálne, v kancelárii alebo na čerstvom vzduchu, v reklame, školstve alebo hoci operujete znamienka, určite v posledných dňoch riešite na pracovisku hokej. My vo virtuálnej redakcii sme vypĺňali zdieľaný dokument s očakávaniami. Kam až to hokejisti na majstrovstvách dotiahnu. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ