Články autora Denis Bohumil Schvarcz

Pop za tisíc

10.02.2015 / Basket / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Tréner Popovich a dvaja z jeho najslávnejších hráčov. Tim Duncan a Tony Parker. Stále im má čo povedať. (photo: SITA/AP Photo/Darron Cummings)

Štrnásteho decembra 1996, pred čosi vyše devätnástimi rokmi, mal trénerskú premiéru v NBA nový tréner tímu San Antonio Spurs. Deviateho februára 2015, včera, vyhral ten istý tréner s tým istým tímom z Texasu tisíci zápas. Greg Popovich, najväčšia aktívna trénerská legenda basketbalu. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

SuperBowl XLIX

01.02.2015 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Tréner Seattle Seahawks Pete Carroll (vľavo) a tréner New England Patriots Bill Belichick na predzápasovej besede. (photo: SITA/AP Photo/Matt Slocum)

Asi pol hodinu po tom, čo stredoeurópsky čas prekročí prah druhého februárového dňa a chvíľku po tom, čo Idina Menzel, originálny hlas snehovej kráľovnej z rozprávky Frozen, odspieva Star-spangled banner (inými slovami americkú hymnu) vykopnú v arizonskom Glendale prvú loptu zápasu o SuperBowl XLIX. Získa ho jeden z dvoch najlepších tímov sezóny, ale aj posledných rokov. Seattle Seahawks, alebo New England Patriots. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Hľadá sa vinník: Kto môže za to, že Slovensko nebude hrať na Svetovom pohári 2016?

26.01.2015 / Hokej / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Zatiaľ poslední víťazi Svetového pohára - Kanada v roku 2004. Vo finále porazili Fínsko, krajinu rovnako veľkú ako Slovensko. (photo: SITA/AP PHOTO/CP, Frank Gunn)

Nepríjemný fakt, o ktorom sa posledných pár týždňov len mediálne šuškalo, sa minulý týždeň potvrdil. Slovensko nebude hrať na Svetovom pohári v ľadovom hokeji na jeseň budúceho roka v Kanade. Skôr, ako aktivujeme ublíženeckú bunku v našej DNA a obviníme NHL, IIHF, KHL, kapitalizmus, geopolitiku a svetovládu nevďačníkov pochybného pôvodu, skúsme pohľadať vinníka bez prehnaných emócií.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Včera som nechcel byť fanúšikom Green Bay Packers

20.01.2015 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Jermaine Kearse chytil prihrávku a ukončil sezónu Green Bay Packers. (photo: SITA/AP Photo/Jeff Chiu)

Ak ste fanúšikom Green Bay Packers, mali by ste zvážiť, či naozaj chcete čítať dnešný článok. Naozaj, premyslite si to. Možno bude pre vaše duševné zdravie, tak ťažko skúšané približne od polnoci z nedele na pondelok lepšie, ak ho vynecháte. Nenahnevám sa, mám pre vás úprimné pochopenie. Sám fandím New York Jets a aj keď nie tak kruto, aj oni relatívne nedávno prehrali zápas, keď boli tak blízko SuperBowlu. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ